Fortnite Hakkında Her Şey

Fortnite son zamanlarda piyasaya çıkan battle royale  oyunlarından şüphesiz en çok ilgi çekeni. Oyunculara ücretsiz olarak sunulmasının ve oynanışa yepyeni bakış açısı getirmesinin de bu durumda etkili olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu oyun hakkındaki incelememize, sistem gereksinimlerine ve oynanışa makalemizden ulaşabilirsiniz.

Fortnite İncelemesi

Fortnite, piyasaya çıktığı günden itibaren muadillerinin oyuncu sayılarını kendi bünyesine katmaya devam ediyor. Unreal Engine ve Epic Games’in ortaklaşa çalışması sonucu ortaya çıkan bu oyun sürekli güncelleme almaya ve geliştirilmeye devam etmektedir. Özellikle grafikleri ve oynanışının yepyeni bir tarzda olması bu oyunun özgünlüğünü görmemizi sağlamaktadır. Ücretsiz yapıldığı günden beri oyuncu sayısını üçe katlayan bu oyun PlayStation platformunda da bulunmaktadır. Firmanın diğer projelerinde gerçekçi bir grafik tasarımı kullanırken Fortnite’ta FPS oyunlarına farklı bir soluk getirmek için çizgi filmvari bir doku kullanması kitlesinin taktirini toplamıştır.

Fortnite Oynanışı

Bu oyunda eski battle royale oyunlarına en benzer özellik 100 kişinin gökyüzünden atlayarak hayatta kalan son kişi veya takım olmaya çalışması. Oyuna başlarken yaklaşık bir dakikalığına herkesin toplanmasını beklemek için bir alıştırma haritasında başlıyorsunuz. Daha sonra uçan balona bağlı bir otobüse binerek asıl haritada istediğiniz noktaya atlayabiliyorsunuz. İndiğiniz noktada tek başınıza veya takımınızla birlikte silah, zırh iksiri, tuzaklar, jetpack ve sağlık paketi gibi materyaller toplayarak hazırlık yapıyorsunuz. Bunun dışında ağaç, duvar, konteynır gibi şeyleri çekicinizle kırarak malzeme toplayabiliyorsunuz. Bu malzemelerle duvar, merdiven gibi yapılar yapıp düşmanınızdan korunabiliyorsunuz. Haritada içinde kalmanız gereken çember daraldıkça daha fazla düşmanla karşılaşacaksınız ve hayatta kalmanız daha da zorlaşacak.

Fortnite Sistem Gereksinimleri

Fortnite’ı kesintisiz ve takılmadan oynayabilmek için gereken minimum RAM 4GB’dir. Ayrıca ekran kartınız en kötü GeForce GT 520 veya Intel HD Graphics 4000 olmalı. Bununla birlikte Intel Core i3 dördüncü nesil ya da Phenom II X4 805 minimum özellikleri karşılayabilecek işlemcilerdir. Ek olarak bilgisayarınızda Windows 7 64 bit, 20 GB depolama alanı ve DirectX 10 olmalıdır. Her ne kadar minimum sistem gereksinimleri bunlar olsa da senkronizasyon sorunundan dolayı bu oyunu oynamak için daha iyi bir donanıma sahip olmanız tavsiye ediliyor.