Fiat Panda Elektrikli Araba İncelemesi

89.2% Ortalama Puan

Fiat Panda Elektrikli Araba İncelemesi

Fiat Panda Elektrikli Araba İncelemesi

Tasarım
%90
Şarj Süresi
%85
Donanım
%90
Batarya
%95
Kalite
%90
Fiyat
%85

Fiat Centoventi konsepti olarak tanıtılan bu araç şehir içi bireysel kullanımlar için ve tabi şehirlerarası için en ideal elektrikli araba modellerinden biri… Uzunluğu 3,68 m Yüksekliği 1,52 m ve genişliği 1,74 m olan bu aracın dingil mesafesi 2,4 m olarak dizayn edildi. Fabrikadan çıkışta araç 100 km menzil kat edecek kadar dolu 1 adet batarya kapasitesine sahip. Müşteriler isterlerse her bir bataryası 100 km yol gidebilen 2-3-4 adet ek batarya alabiliyorlar. Bu bataryalar da aracın altındaki özel haznede barınıyor. Hemen ön camın altında çoklu şarj yuvası yer alıyor.

Fiat Centoventi Elektrikli Araba

Fiat gerek mühendislik ve tasarım açısından geleneksel sürecin biraz ilerisine hitap edecek bir araba modelini üretti. Modern görselliği şık göz dolduran hatları olan Fiat Centoventi konsepti 500 km menzile kadar eklenebilen akü takımını içinde barındıran, İtalyan mühendisliği ve yaratıcılığına özgü bir model olarak karşımıza çıkıyor. Son derece ferah ve iyi aydınlatılmış modüler iç kokpiti, iç kısımlarda tak çalıştır özelliği taşıyan donanımı, geniş ve ferah bir yolculuk keyfi sunuyor.

Arka koltuklar, bagaj hacmini arttırmak için öne doğru itilebilir. Ayrıca akü şarj durumunu gösteren dijital göstergeleri, entegre HMI sürüş yardımı fren sistemi hakkında dijital bilgi veren Lingotto gösterge gurubu ile durumu daha iyi değerlendirme imkanınız var.

Sürücünün rahatlığı için teknolojinin tüm yetenekleri minimalist İtalyan stili ile yoğrularak bu araçta buluşuyor. Standart olarak aracı satın aldığınızda tek bir bataryası sizi 100 km menzile taşıyabilir. Ancak uzun yolculuklar için ek batarya talep edebiliyorsunuz.  Toplamda 5 batarya sizi 500 km menzile taşıyabilir.