Kapat

Fitbit Versa hakkında her şey

88% Ortalama Puan

Fitbit Versa İncelemesi

Fitbit'in yeni akıllı saati Fitbit Versa hakkında her şey!

Kullanılabilirlik
%90
Tasarım
%90
Fiyat Performans
%95
Kişiselleştirme
%85
Uygulama Desteği
%80

Giyilebilir teknoloji ürünleri denilince akla gelen ilk üreticilerden birisi olan Fitbit’in yeni akıllı saati Fitbit Versa hakkında her şey!

Dünyanın en büyük giyilebilir teknoloji üreticilerinden birisi olan Fitbit, yeni akıllı saati Versa’yı geçtiğimiz haftalarda tanıtmıştı. Apple Watch’un ciddi bir rakibi olarak karşımıza çıkan Fitbit Versa hakkında her şey yazımızın devamında. 

TASARIM

Fitbit’ın amiral gemi saati olan Ionic’e göre daha uygun fiyat etiketine sahip olan Fitbit Versa’nın tasarımı ilk bakışta Apple Watch’u andırıyor. Fitbit’ın Ionic modeline göre farklı bir tasarım çizgisine sahip olan Versa’nın dikkat çeken kısımlarından bir diğeri ise ultra hafif bir gövdeye sahip olması. 

Koldayken hiçbir ağırlık hissettirmeyen Versa, oldukça kaliteli bir alüminyum malzemeden üretiliyor. Cihazda kullanılan alüminyum malzeme cihazın hafif ve dayanıklı olmasını sağlarken cihazın lüks görünümünden uzaklaşmasını da sağlıyor. 

EGZERSİZ YETENEKLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Fitbit Versa’nın en iddialı olduğu konulardan birisi saatin gücü ve yetenekleri. Fitbit’in yeni akıllı saati Fitbit Vera’yı Apple’ın akıllı saati Apple Watch’tan ayıran en önemli özelliği pil ömrü. Fitbit’in açıklamasına göre 4 güne kadar kullanım sunan Vera, sadece 2 saat gibi bir sürede tam şarj olabiliyor. Apple Watch’u her gece şarj etmemiz gerektiği düşünülürse Fitbit Vera gerçekten pil ömrü konusunda başarılı bir iş gerçekleştiriyor. 

Apple’ın son Apple Watch modeli olan Apple Watch Series 3 modelinde olduğu gibi 50 metre derinlikte de çalışabilen Vera, yüzme takibi için saatin egzersiz uygulamasına giriş yapıp yüzme özelliğinin seçilmesi gerekiyor. Kullanıcıların bu özelliği seçtikten sonra Vera, yüzme mesafesini ve yakılan kalori miktarlarını hesaplamaya başlıyor. 

Egzersizlerle ilgili başarılı sonuçlarıyla dikkat çeken Fitbit Vera, egzersizlerin yanında kullanıcıların uyku takibini de gerçekleştiriyor. Fitbit Vera ayrıca kadınların adet döngülerinin takip edilmesinde de yardımcı oluyor. 

KULLANICI DENEYİMİ VE FİYATI

Fitbit tarafından geliştirilen Fitbit OS 2.0 işletim sistemiyle birlikte gelen Fitbit Vera, basit ve sade arayüzüyle dikkat çekiyor. Çok sayıda sat arayüzünün bulunduğu Fitbit Vera’da kullanıcılar başta Philips Hue olmak üzere Straca, Starbuck ve Deezer gibi uygulamaları saatlerine yükleyebiliyor. Spotify uygulamasının henüz bulunmadığı akıllı saate ilerleyen günlerde yeni uygulamaların ekleneceği düşünülüyor. 1.199 TL gibi bir fiyattan satışa sunulan Fitbit Vera bir akıllı saatten beklenenin fazlasını sunuyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir