Google Family Link Nasıl Kullanılır?

Google Family Link Kullanımı

Google Family Link Nasıl Kullanılır? Anlatımı

İnternette ziyaret edilen sitelerin artış göstermesinde ve artık herkesin elinde Android ya da iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefonun bulunması neticesinde aileler çeşitli endişeler yaşamaya başladılar. Yaşanılan endişeler doğrultusunda ailelerin bazı önlemler almak istemeleri, bilişim alanında kendisini kanıtlayan şirketlerin önlem araçlarını geliştirmesine ortam hazırladı. Dünyaca kendisini kanıtlamış olan Google şirketi de bu araçlardan hazırlayan bir firma olarak karşımıza çıkıyor. Uzun zamandır devrede olan Google Family Link servisi artık tüm ailelerin erişimine açıldı. Eskiden davetiye usulü kayıt olabildiğimiz servis artık kolayca kullanabileceğimiz düzeydedir.

Adım Adım Google Family Link Nasıl Kullanılır?

Google Family Link Nasıl Kullanılır

  • İhtiyacınız Olanlar; Öncelikle kendinize ait bir Android işletim sistemli telefonlardan ve tabletlerden bir tanesi ya da iOS işletim sistemine sahip iPad ya da iPhone telefonlardan biri bulunması gerekiyor. Ayrıca çocuğunuzda Android Nougat ile çalışma sağlayabilen telefon ya da tablet bulunmalıdır. Bunların haricinde tabi ki bir Google hesabı edinmeniz lazım.
  • Family Link Yükleme; Eğer telefonunuz Android ise Google Play Store’a, eğer iOS ise de App Store’a giriş yapıyorsunuz. Arama bölümünden Google Family Link uygulamasını buluyorsunuz. İndirerek yüklüyorsunuz. Aile Grubunu Başlatma ekranına gelerek aile üyelerinizi buraya ekliyorsunuz. En fazla 4 aile üyesi ekleme şansınız var.
  • Kredi Kartı Bilgisi; İşlemi yapabilmek için çocuğunuzun Google hesabı bilgilerini giriyorsunuz. Kredi Kartı bilgilerinizi de doğru şekilde ekledikten sonra sizden 30 Cent’lik bir kesinti yapılıyor. Sonrasında bu kesinti işlemi tamamlamanızla sizin kartınıza iade ediliyor.
  • Çocuğunuzun Telefonunu Bağlayın; Sonra çocuğunuzun telefonunu elinize alarak sizin uygulamanıza bağlıyorsunuz. Uygulama üzerinden çocuğunuzun girdiği siteleri ya da uygulamaları engelleyebilirsiniz, izin verebilirsiniz. Böylece çocuğunuzun kontrolünü sağlarsınız.

Google Family Link Nasıl Kullanılır? ile Çocuklarınızı Takip Edin

Günümüzde internet ortamı gittikçe kötüleşiyor. İnternet yüzünden bazı çocuklar evden kaçıyor, hatta bazıları canına bile kıyabiliyor. Özellikle ergenlik dönem içerisinde çocuğunuzun telefonu ile neler yaptıklarını takip ederek onlar için zararlı gördüğünüz uygulamaları ve siteleri engelleyerek çocuğunuzun güvenliğini arttırırsınız.