Google Piksel 3A ve 3A XL  İncelemesi

79.2% Ortalama Puan

Google Piksel 3A

Google firması ucuz telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ama bir farkla; hem ucuz hem de kaliteli telefonları bir paydada toplamak isteyen Google, yeni model telefonları olan Google Piksel 3A ve 3A XL modellerini satışa çıkarıyor.

Tasarım
%75
Şarj Süresi
%75
Donanım
%80
Batarya
%80
Kalite
%85
Fiyat
%80

Google firması ucuz telefonları piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ama bir farkla; hem ucuz hem de kaliteli telefonları bir paydada toplamak isteyen Google, yeni model telefonları olan Google Piksel 3A ve 3A XL modellerini satışa çıkarıyor.  Google firması mayıs ayından itibaren Pixel 3 adını verdiği yeni bir modeli satışa çıkaracak. Telefonun satış fiyatının 300 ile 400 dolar arasında olması bekleniyor. Bu şekilde Google daha geniş bir ekonomik babana hitap etmek istiyor, pazar ağını genişletme hedefinde olan ve rakipleriyle daha fazla mücadele etmek isteyen Google yeni bir atılımla Pixel 3A modelini satışa çıkaracak. Bunun yanısıra Pixel 3A XL modelini de satışa çıkarmayı planlayan Google Bu modelin fiyatını 480 dolar olarak belirledi. 3A ve 3A- XL modelinin her ikisinin de dahili alanları opsiyonel olarak; 64 GB – 128GB olarak tercih edilebilir. tahmin edeceğiniz üzere Pixel 3A standart Pixel deki gibi metal çerçeve kullanmayacak. Bunun yerine plastik çerçeve kullanacak ve plastik kasa tercih edecek. Çünkü amaç daha ucuza mal etmek…

Google Piksel 3A ve 3A XL Teknik Özellikleri

Yeni model telefonlarda Parmak izi sensörü de bulunacak, mor siyah ve beyaz kasa renklerinde 3 farklı renk seçeneği mevcut olacak. Pixel 3A ekran boyutu 5.6 inç olacak ve 2220 x 6080 piksel çözünürlüğünde OLED teknolojisini kullanan bir ekran kullanacak. Amiral gemisi sınıfında bir telefon üretmeye çalışan Google fiyatı düşük tutmaya da gayret ediyor. Bu yeni model telefonda Snapdragon 845 işlemci ile beraber 4 GB RAM 3000 miliamper batarya kullanacak. Dolayısıyla bu işlemci 670 Yonga seti ile desteklenecek. 3A modelinin XL versiyonu ise 3700 miliamper bataryaya sahip olacak. Yine her iki cihaz teknolojik gelişmelere ayak uydurduğu için hızlı şarj yeteneğine sahip olacak 15 dakikalık bir şarj süresince 7 saat dayanabilen bir pil ömrüne sahip olacaksınız. yine Google Pixel 3 A ve 3A- XL modelinin usb-c bağlantı noktaları olacak Her iki modelde de üç buçuk milimetre kulaklık jakı yer alacak. Pixel 3 ay modelinin 12.2 megapiksel arka kamerası ve 8 megapiksel ön kamerası olacak. Özetle son derece kaliteli bir  donanıma sahip olacaklarını ve fiyatlarının uygun olduğunu söyleyebiliyoruz.