Kapat
İnceleme 0

Huawei 5G Telefon İncelemesi

86% Ortalama Puan

Huawei, 5G teknolojisi

Huawei ilk 5G teknolojisine sahip telefon modellerinden biri olan Mate 20 X modeli ile ilgili bilgiler geliyor. Haziran ayı başında tanıtılması beklenen Mate 20 X modeli ile ilgili ayrıntılara bakalım.

Tasarım
%80
Şarj Süresi
%85
Donanım
%88
Batarya
%85
Kalite
%90
Fiyat
%88

Huawei ilk 5G teknolojisine sahip telefon modellerinden biri olan Mate 20 X modeli ile ilgili bilgiler geliyor. Haziran ayı başında tanıtılması beklenen Mate 20 X modeli ile ilgili ayrıntılara bakalım.

Mate 20 X Özellikleri

Huawei firmasının ürettiği bu modelin satışı Three üzerinden yapılacak ve yaklaşık 800 TL fiyatla satılacak. Bu fiyat, 5G olmayan versiyonu için geçerli olacak ve 5G özelliği olmayan modelin pil kapasitesi biraz daha düşük olacak. 4200 mAH batarya inceleme yapan bir çok teknoloji site otoriterleri tarafından düşük kabul ediliyor. En az 5.000 mAH olması bekleniyordu. Pil konusunda bu hassasiyetin bir nedeni var. 5G teknolojisi pil ömrünü çok çabuk tüketiyor. Bu nedenle anten yapılandırılması konusunda ince ayrıntılara inmeyen firmalar, 5G teknolojisini kullanacaklarsa mutlaka min 5000 mAH batarya kullanmalı. 5G anteninin boyutunu büyütmek, pil ölçülerinin küçültülmesi demek olduğundan, hem daha küçük boyutlu hem de daha uzun süre dayanabilecek bir pil tasarlamak gibi bir sorun var.

5G modemlerin kullanıcılara, 4.5 Giga Hertz hızda internet sağlaması muazzam bir olay. Huawei ise bu bilgiyi biraz daha somutlaştırarak şöyle bir ifadede bulunuyor: 5G teknolojisi ile ürettiğimiz telefonlarla 1 GB filmi sadece 3 saniyede indirebileceksiniz diyor. Ama bu biraz fazla cömert bir iddiadır çünkü 5G sağlayıcı ( verici) sistemler, telefonun istasyonlara göre konumu  coğrafi konum anten gücü ( alıcı) gibi bir çok parametre bu hızı etkileyecek. Huawei firmasının ürettiği 5G modelinin fiyatı 2300 euro seviyesinde olacak. 8 GB ram ve 512 GB dahili alana sahip olacak üst düzey ve pahalı bir telefon olacak. Telefonun 7.2 inç ekran boyutuna sahip olduğu belirtiliyor. Haziran ayının başlarında, sadece Huawei değil rakibi olan Samsung da kendi ürünü olan S10 modelini İngiltere’de satışa sunacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir