2020 Kia Soul Araba İncelemesi

85.2% Ortalama Puan

2020 Kia Soul İncelemesi

2020 yılının en gözde araba modellerinden olan Kia Soul 17.500 dolar başlangıç fiyatıyla satılan oldukça uygun, modern ve sağlam bir araba modelidir.

Tasarım
%85
Kalite
%80
Donanım
%88
Fiyat
%89
Hız
%84
Yakıt Tasarrufu
%85

2020 yılının en gözde araba modellerinden olan Kia Soul 17.500 dolar başlangıç fiyatıyla satılan oldukça uygun, modern ve sağlam bir araba modelidir. İyileştirilmiş sis farları ve 18 inçlik jantlar ile göz dolduran bu araba ekstra Güvenlik önlemleri öne çıkarılmış bir araçtır. Şık ve ekonomik bir araba arayanlar için Kia Soul 2020 yılının değerlendirilmesi gereken modellerindendir.

2020 Kia Soul Araba Özellikleri

Eski modellere göre daha keskin bir aydınlatma armatürü bulunan bir arka tarafta bumerang arka lambaları yerleştirilen bu araç bazı ek aksesuarla 21 bin dolara kadar çıkabiliyor.  Aracın üzerinde 7 inç dokunmatik ekran var. Dolayısıyla Apple Carplay /Android Auto  sisteme keskin ve çekici grafikler ekliyor. Kia firmasının ürettiği EX modelinde bu ekran 10.25 inç boyutuna çıkıyor. Ancak bu aracın fiyatı 22 bin dolara mal oluyor, araç 147 beygir gücü üretiyor yine araçta öne çıkan özelliklerden biri şerit merkezleme teknolojisinin kullanılmasıdır bu da emniyet açısından önemli bir teknolojidir. Aracın Eco Dynamics modeli  şehirler arasında 27 km mesafe için 1 L yakıt harcıyor. 2.0 L motoru 4 silindiridir.

Araç önden çekişli, ve 60 mil hıza sadece 8.5 saniyede erişiyor.  Maksimum hızı ise saatte 120 mildir.  Aracın ağırlığı 1315 Kg ve iç mekanı 5 kişiyi alabiliyor.  Kargo hacmine baktığımızda bu araç 23/62 Metre küp kargo hacmine sahiptir. Soul modelinin 2020 yılına yakışır şekilde modern, zarif stili onu en geniş alt kompakt arabalardan biri yapıyor. Yüksek tavan, açık, havadar bir his veriyor ve  araca bir ağırlık havası katıyor.

Araç, rakipleri olan  Honda HR-V  ya da  Toyota C-HR gibi daha şık alternatiflerle karşılaştırıldığında, biraz daha dar bir araç olsa da fiyatı sağlamlığı modern aksesuarları oldukça iyi. Hatta Kia Soul Nissan Kicks ve Jeep Renegade ile karşılaştırıldığında daha iyi bir görünüme sahip diyebiliriz. Koltukların deri değil, kumaştan yapılması, çekiciliğini olumsuz etkilemiyor.