Kapat
İnceleme 0

iPad 2018 Özellikleri

Apple geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü 9.7 inçlik iPad’de fiyat konusunda farklı bir politika uygulamıştı. Genel kullanıcı kitlesinin rahatlıkla ulaşabileceği bu model oldukça ilgi çekmişti. Bunun yanında, piyasaya sürülen iPad Pro, daha profesyonel kullanıcılara hitaben, daha iyi teknik özelliklere ve daha büyük ekranıyla sahipti. Bu sene kullanıcılara sunulacak olan iPad 2018 ise geliştirilmiş teknik detaylarla ve kapasitif ekran kalemiyle ilgileri üstünde toplayacak gibi duruyor. Bu cihaz hakkındaki daha detaylı bilgilere gelin hep birlikte göz atalım.

iPad 2018 Tasarımsal Detaylar

iPad 2018 geçen seneki modeline göre neredeyse tamamen aynı tasarımla kullanıcılara sunuluyor. Kalınlığı, ekran gövde oranı ve ekran boyutu dahi geçen seneki modelle aynı olan bu cihazın uzay grisi, gümüş ve altın renk seçenekleri bulunuyor. Alüminyum gövdeye sahip olan ürünün kalınlığı 7.4 milimetre ve ağırlığı 469 gram. Metal gövdesi ve ekranı çizilmeye oldukça dayanıklı olan cihazın önlem olarak bir kılıfla kullanılması çok daha iyi olacaktır.

9.7 inçlik bir ekrana sahip olan cihazın Touch ID özelliğine sahip bir ana ekran tuşu bulunuyor. Apple son çıkardığı ürünlerde genellikle ikinci nesil Touch ID sensörü kullansa da bu modelde birinci nesil sensör tercih etmiş. Ekranın üst kısmında FaceTime kamera bulunurken, alt kısmında hoparlör ve Lightning portu yer alıyor. Üst kenara ise kulaklık jakı ve güç tuşu yerleştirilmiş. Cihazın arka tarafında ise 8 megapiksellik bir kamera göze çarpıyor.

iPad 2018 Donanımsal Özellikler

iPad 2018 1536 x 2048 piksel çözünürlükle kullanıcılara sunuluyor. Piksel yoğunluğu 264 ppi olan cihaz canlı ve net görüntü akışı sağlayabiliyor. Ekran ve ön camı arasında boşluğa sahip olan ürünün bu özelliği eksi puan almasına sebep oluyor. iPad 2018, Apple A10 Fusion işlemci ile piyasaya sürülmüş. Cihazın dahili hafıza seçenekleri de 32, 64 ve 128 GB olarak belirlenmiş. 2 GB RAM’e sahip olan ürünün yazılımı iOS 11.3.

iPad 2018 Fiyatı

Cihazın fiyatı herhangi bir teknolojik cihaza göre oldukça makul sayılabilecek seviyede, 1699 Türk Lirası olarak belirlenmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir