Fortnite Android Cihazlarına Geliyor

Son yıllarda çıkan oyunlardan en popüleri şüphesiz ki Fortnite. Battle royale oyunlarına yeni bir bakış açısı getirerek milyonlarca oyuncuyu kendine çekmeyi başaran bu oyun her geçen gün kendini geliştirmektedir. Özellikle oynanış ve oyundaki ekipmanlar konusunda birçok yenilik yapan Fortnite Android sürümüyle de sevenlerini telefona bağlayacak gibi görünüyor.

Oyunun Android cihazlara gelmesi oyuncular arasında sevinçle karşılandı. Fortnite oynamak isteyen ancak bilgisayar donanımları yeterli olmadığı için bundan kalan oyuncular en çok sevinenler arasında yer alıyor. Oyunun Android cihazlarda piyasaya sürüleceğinin haberi ilk olarak Galaxy Note 9’un tanıtım etkinliğinde verildi. Epic Games’te CEO mevkiinde yer alan Tim Sweeney, tanıtım sırasında kendine ayrılan sürede, oyunun ilk olarak Galaxy cihazlara çıkacağını ve daha sonra birçok Android cihaza geleceğini belirtti.

Fortnite Android Hangi Telefonlara Çıkacak

Etkinlikte yapılan açıklamalarda oyunun Galaxy S7 ya da daha yeni olan telefonlara uygun olduğu açıklandı. Fortnite Android’in yeni çıkan Tab S4 ve Galaxy Note 9 cihazları için ise özel arayüz geliştirdiği bildirildi. Galaxy Note 9’a ön sipariş yoluyla ulaşacak kişilerin oyuna daha erken ulaşabileceği dile getirildi. Ayrıca bu kullanıcılara ödül olarak 15 bin V oyun parası ve oyun içinde kullanılan bir ekipman hediye edileceği verilen bilgiler arasındaydı.

Fortnite’ın yayıncı firması olan Epic Games, geçtiğimiz günlerde, bu oyunun Google Play Store üzerinden indirilemeyeceğini duyurmuştu. Bunun sebebinin Google Play’in oyun içi satışlardan elde edilen gelirlerin %30’unu komisyon olarak alması olduğu düşünülüyor. Firma oyunu çok seven kitlenin biraz zahmete girerek oyunu resmi siteden indirebileceğini belirtiyor. Samsung kullanıcılarının bu oyuna ulaşım konusunda daha öncelikli ve rahat olduğu da açıklanan bilgiler doğrultusunda çıkarılabilecek bir sonuç.

Epic Games’in Fortnite Android için Samsung dışında telefona sahip olan oyuncuları da çok bekletmeyeceği düşünülüyor. Oyunun bu hafta içinde Asus, Nokia, Huawei, Google Pixel, OnePlus, Xiaomi gibi cihazlar için de kullanıma açılacağı tahmin ediliyor. Eğer Android bir telefona sahipseniz ve cihazınızın bu oyuna uyumlu olacağını düşünüyorsanız Fortnite Android’in resmi sayfasına giderek kaydınızı yaptırabilirsiniz.