Koreli Genesis Elektrikli Araba İncelemesi

82.5% Ortalama Puan

Koreli Genesis Elektrikli Araba İncelemesi

Kore de elektrikli araba pazarında Almanlardan daha fazla yer almak istiyor. Telefon pazarını ele geçiren Kore bu kez elektrikli araba modellerini de dünya pazarlarına sunmaya başladı.

Tasarım
%80
Şarj Süresi
%85
Donanım
%80
Batarya
%85
Kalite
%85
Fiyat
%80

Kore de elektrikli araba pazarında Almanlardan daha fazla yer almak istiyor. Telefon pazarını ele geçiren Kore bu kez elektrikli araba modellerini de dünya pazarlarına sunmaya başladı. Bu modellerinden biri oldukça iddialı ve NewYork sokaklarında boy gösterecek gibi duruyor. Çünkü spor tasarımı çok güzel… Araç 2 kişilik Kup olarak dizayn edildi. Batarya gücü ile 200 mil menzil kat edilebilir. Modern ve yeni bir kentsel simge oluşturma amacında olan Koreli mühendisler tasarım bilgeliğini teknoloji ile süsleyerek yepyeni bir konsept üretmeyi başardılar. Mühendisler bir elektrikli mini Cooper ürettiler aslında. Arka tekerleği tam köşeye denk getirilen bu dizayn ile aslında göz yanılması sağlanmış ve aracın daha büyük görünmesine yol açılmış. Dikdörtgen biçimli direksiyonu, oynar koltukları farklı tasarımın ürünleri…

Genesis Nane Elektrikli Araba

Genesis Nane ABD de tanıtılmasına karşın, asıl satış pazarı Çin olarak hedefleniyor. 350 KW şarj yeteneği ve 200 mil menzili dikkat çekici. Ayrıca araç hafif tasarlandığından çok da hızlı gidiyor. Dikdörtgen direksiyonun etrafında 6 adet göstergesi bulunan aracın iç dizaynı geleceğin araba modeli olduğunun sinyallerini veriyor. Sürücünün her türlü rahatı ve güvenliği düşünülmüş. İş pil kapasitesi ve hızda bitmiyor. Ayrıca ek olarak iç açıcı ferah bir iç mekan, sağlam ve kavrama yeteneği iyi olan tekerlekler, jantlar da önem arz ediyor. Elektrikli araba yarışında Kore’nin de olması önümüzdeki süreçte çok farklı ve uygun fiyatlı modellerin ortaya çıkacağını gösteriyor.

Bu yeni model o kadar iddialı ki, Çin’deki elektrikli araba üreten rakiplerine karşı güçlü bir duruş gösterecek. Elektrikli araba alıcılarının beklentilerinin ne olduğunu çok iyi çözen Koreli üretici firma, Genesis nane modeli ile bunu ispat ediyorlar. Güç uygun fiyat çeviklik sağlamlık ve güven modernlik ile buluşuyor bu araçta.