Kapat
Lada Questa
Haberler 0

Lada Questa Aman Allahım Dedirtiyor (Ne Yaptın Baba Ya)

Lada evet efsane bir markaydı ancak geçtiğimiz günlerde tanıtılan Lada Questa resimleri gerçek anlamda kafa yaktı diyebiliriz. Lada, bir dönem Samara modeli ile birlikte ülkemizde de oldukça yaygındı ancak bundan sonra çok fazla görmedik. Nitekim görmememizin sebebi de belliymiş. Adamlar resmen kafa yakan bir model üzerinde uzun süredir çalışıyorlarmış, haberimiz yok.

Lada Questa resimleri ciddi anlamda BU NEDİR dedirtiyor. Rus bir endüstriyel tasarımcıyı transfer ettiklerini biliyorduk. Zannediyorum ki adam bu aracı tuvalette çizmiş. İster istemez bu gibi yorumları yapmamız gerekiyor.

Ne Oran Var, Ne Orantı

Şahin Irmak’ın o sonunda küfür olan “NE ORAN VAAAAA, NE ORANTIIIIII” tabiri aklımıza gelmedi değil. Yani aracın tasarımı kimisine modern gelebilir ancak dünya genelinden ciddi anlamda dalga geçen tweetler, videolar ve resimler yayınlandı. Viral reklam desek, iyi bir viral olmuş. Çünkü dünya genelinde gündemi ciddi anlamda meşgul ettiklerini söyleyebiliriz.

Aracı Rus tasarımcı Vyaçeslav Aleksandrov çizdi ve üretimi kısa süre içerisinde gerçekleşti. Kendisi otomobil ile alakalı olarak seçenekleri de basın demeçleri ile açıkladı. Kendisinin açıklamalarından derlediğimiz bazı kesitler ise şu şekilde;

Aslında otomobil tasarımı benim bir hobim. Gerçi birkaç sipariş de aldığım oldu. Gerçek mesleğim ne 2D ne de 3D grafikle ilgili, tamamen farklı bir alanda çalışıyorum.’

Bugatti tasarımı ile aracımı benzetiyorlar. Benzerlik tamamen tesadüf, çünkü Bugatti’nin tasarımına karşı soğuk yaklaşıyorum. Projelerim hayata geçirilebilir. Gerçi bunun için tasarımları daha üretime uygun hale getirmek gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir