Kapat
İnceleme 0

Lenovo Legion Y920 İncelemesi

Lenovo Legion Y920 2018 yılında çıkan en üst düzey bilgisayarlardan bir tanesi. Gerek donanımı gerekse tasarımı sayesinde bilgisayar meraklılarını mest eden bu bilgisayar, oyuncular ve tasarımcılar için hazine niteliğinde. Cihaz hakkındaki donanımsal bilgilere ve tasarımsal incelemeye bu makalemizden ulaşabilirsiniz.

Lenovo Legion Y920 Tasarımsal İnceleme

Lenovo Legion Y920 tasarımıyla bile kullanıcılara Premium bir hizmet sunacağını gösteriyor. Kauçuk bir yüzeye sahip olan Y920’nin bu özelliği sayesinde elit bir görünüşe sahip olduğu söylenebilir. Kapak dışında klavye alanında da kauçuk yüzey kullanılması uzun süre bilgisayar kullanan kişilerin bileklerinin zarar görme olasılığını ortadan kaldırıyor. Hoparlör alanının koyu kırmızı olması da Legion renklerinin uyum içinde cihaza yansıtılmasını sağlıyor. Klavye tuşlarının aralıklı olması ve RGB aydınlatma kullanılması oyuncuların bu cihaza daha sıcak bakmasına yol açıyor. Cihazda iki adet USB 3.0 girişi, birer adet HDMI girişi, Type-C bağlantısı, dördü bir arada kart okuyucu, kulaklık ve mikrofon jak girişi bulunuyor. Cihazın arka kısmında bulunan büyük havalandırma açıklıkları ise Lenovo’nun bu cihazın soğutmasına ne kadar önem verdiğini gösteriyor. 4.4 kilogram ağırlığında olan Lenovo Legion Y920 taşınabilirlik konusunda biraz eksi puan alsa da 17.3 inç ekrana ve üst düzey donanımlara sahip olması bu özelliğinin görmezden gelinmesini sağlıyor.

Lenovo Legion Y920 Donanımsal Bilgiler

Bilgisayar konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından “oyun istasyonu” olarak adlandırılan Lenovo Legion Y920, Nvidia GTX 1070 grafik kartıyla piyasaya sunuluyor. Bu grafik kartını desteklemesi ve oyun oynarken yüksek performans göstermesi için bilgisayara 8 GB VRAM ve 64 GB RAM eklenmiş. Ayrıca Intel Core i7-7820HK, Y920’nin işlemcisi olarak görevlendirilmiş. Cihazın depolama kapasitesinin 1TB olması kullanıcılarına yer konusunda hiçbir sıkıntı çekmeyeceklerinin sinyalini veriyor. Yansıtma önleyicisine sahip olan ekranın çözünürlüğü 1920×1080 olarak belirlenmiş. Bu sayede ışık yansımasının oluşturabileceği problemler ortadan kaldırılmış. Bu cihazın oyuncular için ideal olan son özelliği ise mekanik klavyeye sahip olması.

Lenovo Legion Y920 Fiyatı

Ülkemizde henüz satışa çıkarılmayan bu ürünün fiyatı 5 liralık dolar kuruna göre çevrildiğinde 20.000 Türk Lirası yapıyor. Ancak Lenovo’nun bu cihaz hakkında Türkiye’de nasıl bir fiyat politikası izleyeceği henüz belli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir