Kapat
İnceleme 0

AOC I2790PQU İncelemesi

AOC I2790PQU hangi amaçla monitör alacağına karar veremeyenler için çok iyi bir seçim. Oyun için mi yoksa günlük kullanımda mı daha fazla zaman geçireceğini bilemeyen kişiler bu monitörü rahatlıkla tercih edebilir. Her kesimden insana hizmet eden bu kaliteli ve ergonomik ürün hakkındaki teknik bilgilere ve tasarımsal detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

AOC I2790PQU Tasarımsal Detayları

AOC I2790PQU tasarımsal açıdan çok başarılı bir ürün denilebilir. Ergonomik yapısıyla uzun süreler bilgisayar başında kalan oyunculara ve ofis çalışanlarına aynı anda hitap etmeyi başarabiliyor. 130 mm kadar yükseltilebilen ekran öne ve arkaya da gereken düzeyde eğilebiliyor. Bu özelliği sayesinde doğru yükseklik ve doğru görüş açısını ayarlamak ve keyifli bir bilgisayar kullanımı yaşamak mümkün oluyor. Buna ek olarak sağa ve sola 165 derece döndürülebiliyor.

AOC I2790PQU üç tarafının çerçevesiz olmasıyla diğer monitörlerden tasarımsal açıdan ayrılıyor. Çerçevesi kalın olan monitörlere göre daha şık bir görünüme sahip olan bu ürünün görsel açıdan kullanıcılardan yüksek bir puan alacağı oldukça açık. Monitörün sadece alt kısmında ince bir çerçeve bulunuyor. Bu çerçevenin üzerinde markanın ismi yazılmış. Monitörü standa bağlayan bar da oldukça ince ve sade tasarlanmış.

Her monitörde olduğu gibi bağlantı noktaları monitörün arka tarafında konumlandırılmış. Bu kısımda VGA, Display Port, HDMI bağlantı noktaları dışında 4 adet de USB girişi de bulunmakta. Yine monitörün sol arka tarafında menü kullanımı için joystick tarzında bir kontrol noktası mevcut. Birçok farklı renk ve görüntü ayarı yapılabilen menüde Türkçe dil seçeneği maalesef yok. Monitörün son tasarımsal detayı olarak arka tarafında bulunan 2 adet hoparlörden bahsedilebilir.

AOC I2790PQU Teknik Detayları

AOC I2790PQU kullanıcılara 27 inç ekran büyüklüğü ile sunuluyor. Ancak monitör 27 inç olmasına rağmen çözünürlüğü Full HD olarak belirlenmiş. Buna bağlı olarak görüntü konusunda bazı eksiklikler ortaya çıkabilir. IPS panele sahip olan bu ürünün geniş bir renk skalası mevcut. 1000:1 kontrast oranı ve 250 kandela olan parlaklık oranı ile standartı yakalamış durumda. Ek olarak tazeleme oranı 60Hz ve tepki süresi 4ms olan bu monitör sınıfındaki diğer ürünlerle benzer özelliklere sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir