LG OLED B8 TV İncelemesi

87.4% Ortalama Puan

LG OLED B8 TV İncelemesi

LG OLED B8'in tasarımı kusursuz bir dizayn... Hem yapı kalitesi hem de şık tasarımı nedeniyle insana en iyi televizyon benimki hissi veriyor. Tasarım C8 modeli ile neredeyse aynıdır, fakat aksesuar olarak farklı bir sehpaya sahiptir. B8 modelinde TV'yi destekleyen stand çok geniş tasarlanmadı .......

Tasarım
%85
Çözünürlük
%88
Donanım
%89
Fiyat
%87
Kalite
%88

LG OLED B8’in tasarımı kusursuz bir dizayn… Hem yapı kalitesi hem de şık tasarımı nedeniyle insana en iyi televizyon benimki hissi veriyor. Tasarım C8 modeli  ile neredeyse aynıdır, fakat aksesuar olarak farklı bir sehpaya sahiptir. B8 modelinde TV’yi destekleyen stand çok geniş tasarlanmadı  ve çoğu masaya sığacak bir pratiklikte tasarlandı. TV’yi Duvara monte etmeyi seçerseniz, çoğu girişe kolayca erişilebileceksiniz. TV’nin çalışma sıcaklığı son derece iyi ve bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız. En sıcak iklimlerde dahi TV’yi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Panel aşırı ince olduğundan ve uygun şekilde kullanılmadığında kolayca hasar görebilir.  O yüzden ona yakışır şekilde nazikçe kullanmanızı öneriyoruz. TV modelinin dizaynı gereği arkası düzdür.

Mükemmel Kontrast ve Parlaklık

Önceki OLED LG TV’lerin arkasına benzer bir görüntüsü var. Dışarıdan baktığınızda bu TV neden daha pahalı diyebilirsiniz. Duvara monte etmek isteyenlere kolaylık olsun diye, HDMI ve USB girişleri yana monte edilmiş. Dehşet bir kalınlığı var: 4.8 cm çok ince bir TV olduğunu gösteriyor. Bu kalınlık, panelden değil, elektronik bileşenlerden geliyor. O kadar teknolojiyi de 4.8 cm’ye sıkıştırmaları takdir edilmeli… Ama bize öyle geliyor ki, LG yeni modelleri tamamen şeffaf yapacak ve ön-arka aynı şekilde izlenebilecek. LG OLED B8 modelinin en harika yanı görüntü kalitesidir.

Mükemmel siyahlar veren sonsuz bir kontrast oranına sahiptir ve bu nedenle karanlık bir odada film izleme keyfini sonuna kadar sürmek isteyenlerin tercihi olabilir. Görüntü kalitesinden asla ödün vermeyen LG yandan görüntülemeye olanak tanıyan iyi görüş açılarıyla kullanışlıdır. TV ayrıca geniş ve aydınlık odalar için iyi bir seçimdir. HDR içeriğini görüntülerken, vurgulamalar parlak ve renkler son derece zengindir. Gri homojenlik özelliği maç izleyenler için geliştirildi. LG OLED B8 televizyonun SDR tepe parlaklığı en iyi şekilde, teknik ayrıntılara sizi boğmak istemiyoruz ama bu TV, çoğu odaya yerleştirilebilecek kadar parlak bir TV. Cihazda Otomatik Parlaklık Sınırlayıcı -AB-L etkinleşiyor. Ekran otomatik olarak kararlı bir şekilde kararıyor.  Bütün OLED televizyonlarda olduğu gibi, görünür bir arka ışık titreşimi bulunmuyor, bu özellik hareketin daha yumuşak görünmesine yardımcı olur. Bulanıklığı en aza indirmek istiyorsanız, bu TV’de mevcut olan BFI seçeneği işinizi görecektir.