Mi TV 4X 55 inç Televizyon İncelemesi

Aralık ayının başında Hindistan’da satışa çıkması beklenen Mi TV 4X 55 inç Televizyon modeli 4K HDR ekrana sahip ve VİVİD Engine teknolojisini içeriyor. Dolby Audio ve DTS HD teknolojilerine sahip olan bu yeni TV modeli tüm üst düzey platformları ( Netflix, Hotstar vs) destekliyor. Cihazda Youtube desteği ve Play Store desteği var. Televizyonun 55 inç sürümü 34.999 Rs fiyatla Hindistan’da satılmaktadır. Cihazın satış noktaları e-ticaret siteleri olan Amazon ve Mi Home gibi platformlardır.

Mi TV 4X 55 inç Televizyon Teknik Özellikleri

2020 model televizyonun kullandığı işletim sistemi de 9.0 Android sistemdir. 3840 x 2160 piksel çözünürlük desteği olan 55” TV HDR 10 bit desteği sunuyor. TV modeli Mali 450 model  GPU işlemci kullanıyor. Ayrıca 2 GB DDR ram donanımı da var. 8 GB eMMC desteği de bulunan Mi TV 4X 55 inç Televizyon, 10 watt gücünde 2 adet Stereo hoparlör taşıyor. TV’de kullanılan işlemci Cortex- A53 model olarak belirlendi. Bir kaliteli ve ileriye dönük teknolojiler içeren TV alayı düşünüyorsanız Mi TV 4X 55 inç Televizyon size göre…

TV Girişleri

3 adet HDMI 2 adet USB ve Ethernet bağlantısı, AVI ve özel aparatlı SCART girişleri, VGA girişi de bulunan cihaz, çift bantlı Wi-Fi özelliğine de sahiptir. Mi Tv 4X 55 inç televizyon, LED teknolojisini kullanıyor. Ultra HD 4K desteği olan cihaz, Android işletim sistemi kullanıyor. Cihazın 8K desteği yok. Ama 8K formatında çekilen çok az belgesel ve film var.

Sonuç olarak geleceğe yönelik bir TV almak isteyenler için Mi TV 4X 55 inç Televizyon önerilecek bir modeldir. Fiyatı uygundur ve birçok yeni teknolojileri barındırmaktadır.