Mozilla Firefox Quantum, Chrome’u Sollayacak Gibi

Mozilla FireFox Quantum

Google Chrome için gerileme dönemi başlangıcını başlatacak olan Mozilla FireFox Quantum, bir süre öncesinde resmen tanıtıldı ve kullanım rakamlarını kısa süre içerisinde öyle bir arttırdı ki şaşırmamak elde değil. Kullanıcıların Chrome’da şikayet ettiği tüm seçenekleri enine boyuna kendine en iyi şekilde sunarak Chrome’u unutturacak gibi de görünüyor diyebiliriz sanırım.

Mükemmel bir tarayıcı. Her anlamda dört dörtlük seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Quantum, adı kadar arayüzü ve özellikleri ile de ilgi çekici.

Mozilla FireFox Quantum Özellikleri

Daha Hızlı, Daha Az Kaynak Tüketen ve Daha Modern

Her anlamda mükemmel ötesi bir tarayıcı. Chrome’u ortadan kaldırmak için geliştirilmiş çok stabil bir yazılım. Şuan bu haberi size yazarken dahi kullandığım bir tarayıcı. Mozilla FireFox Quantum özellikleri hakkında sizleri bilgilendirmek ve tüm detayları tanımanızı sağlama amacı içerisine gidereceğiz.

  • 2 kat daha da hızlandırıldı. Chrome ile kıyasladığımız zaman özellikle %30 daha hızlı şekilde çalıştığı kanıtlandı. Sayfaların yükleme süreleri hızlandı ve bekleme süreniz çok daha aza indirildi.
  • %30 oranında daha az kaynak tüketiyor. En büyük şikayetlerimizden birisi Chrome tarayıcısının RAM tüketiminin doruklarda olmasıydı. FireFox Quantum, bu anlamda optimize edilmiş muazzam yapısı ile %30 daha az kaynak tüketiyor.
  • Çökme sorunları tamamen ortadan kaldırıldı. Kaç sekme ile çalışırsanız çalışın çökme sorunları ortadan kalkıyor ve daha iyi bir tarayıcı deneyimi sunuluyor.
  • Muazzam tasarıma sahip arayüzü ile sizlere çok daha ilgi çekici işlevleri tek bir panelde sunuyor.
  • Gizli gezinme özelliği yine bu anlamda fark yaratan seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebiliriz.