MTV ve İnternet Zammı Net %50

MTV ve İnternet Zammı

Yeni hazırlanan torba yasa ile birlikte MTV ve internet zammı oranı tam olarak %50 olacak. Sadece bununla da yetinilmiyor. Ülkemiz genelinde son dönemlerde vergilere yapılan zamlar birçok kesimi isyan noktasına getirerek beraberinde sıkıntıları da getirdi diyebiliriz sanırım. Torba yasa olarak meclise giden bu zam değerleri görüşmeye başlanıldı. Kuvvetle muhtemel olarak da kabul edilecek.

  • Öncelikli olarak Motorlu Taşıtlar Vergisi için %50 oranında bir indirim planlanmıştı. Bu zam zaten komisyon tarafından kısa süre içerisinde onaylandı.
  • Yapılan diğer açıklama ile birlikte Özel İletişim Vergisi zammı da geleceği açıklandı. Bu zam oranının %50 olup olmayacağı henüz kesin değil. Ancak bu özel iletişim içerisinde ev kirasına varana kadar birçok önemli kapsam söz konusu.
  • En büyük sıkıntı da internet. Artık internet fiyatlarına da %50 zam gelmesi gibi bir durum söz konusu oldu. Devlet, her evde internet kullanımının artmasını bu şekidle fırsata çeviriyor gibi.

Bu Zamlardan Sonra Ne Olacak?

İsyan kapıda sanırım. Açıkça söylemek gerekirse bizler, sunulan internet hizmetlerinden şuan bile memnun değilken bir de bu fiyatların %50 oranında arttırılması çok ciddi anlamda sıkıntıları da beraberinde getirecek diyebiriz sanırım. Atılacak bu adımların kafalarda soru işareti oluşturacağı aşilar.

İlerleyen zaman dilimi içerisinde vergi zamları ile alakalı olarak çok haber yapacağız gibi. Umuyoruz böyle bir sürece girmeyiz ancak %50 çok ciddi bir rakam olacak da diyebiliriz.