Netflix Yetişkin İçerikleri PIN ile Korumaya Alınıyor

Netflix Yetişkin İçerikleri

İzlenme oranları her geçen gün biraz daha yükseliş gösteren Netflix yetişkin içerikleri kısa süre içerisinde PIN ile koruma altına alınacak. Türkiye genelinde ciddi anlamda fark yaratan bir sistemden bahsediyoruz. Netflix, her geçen gün üye rakamlarını çok daha ciddi bir yükselme eğilimine gösteriyor. Şimdi ise bazı yenilikler yine adından söz ettirecek gibi.

Netflix, bildiğimiz gibi zaman içerisinde yetişkin içerikleri ile de dikkat çeken bir sistem haline geldi. Ancak üyelerin tamamına koruma olmaksızın açık olaran içerikler söz konusuydu. Bu anlamda konu üzerine düşünen yetkililer, sıkıntıları aşabilmek adına PIN ile koruma sistemini aktif etti. Dolayısı ile etkileyici bir seçenekten bahsediyoruz.

Netflix PIN Koruması Sistemi Geliyor

Yetişkin içeriklerine yönelik olarak özellikle devlet kanadında çok ciddi önlemler alınmaya devam ediyor. Netflix, ülkemiz pazarına girdiği andan itibaren her geçen gün biraz daha büyüme eğilimi içerisine giriyor. Hal böyle olunca sunulan imkanların niteliği de çok ciddi anlamda yükseliyor.

Netflix sisteminde sadece Türkiye için değil, dünya genelinde yetişkin içerikleri için PIN kodu ile koruma meydana geliyor. Bundan sonra özel kodu girmeden yetişkin içeriklerini değerlendirme şansına erişemeyeceksiniz. Dolayısı ile bu sistemi doğrudan kullanmak önemlidir. Güncelleme, yakın bir zaman dilimi içerisinde dünya genelinde uygulanacak. İçerikler özel kod ile güvence altına alınacak. Aslında çok önceden atılması gereken bir adımdı. Takdir edilesi bir gelişme oldu.