Kapat
Nikon D3500 İnceleme
İnceleme 0

Nikon D3500 İnceleme

74.8% Ortalama Puan

Nikon D3500

Son model akıllı fotoğraf makinesi olan Nikon D3500 bugün inceleyeceğimiz konular arasında. Nikon D3400’e göre daha hafif ve daha ucuz. Yeni özellikleriyle şaşırtan, fiyatıyla kendine hayran bırakan bir cihaz olmuşta denilebilir. Kendine has tasarımıyla göz kamaştıran ürünler arasında yer alıyor.

Tasarım
%78
Teknik Özellikler
%87
Batarya Kapasitesi
%76
Dayanıklılık
%63
Fiyat / Performans
%70

Yeni cihazın, pil ömrü eskisine oranla bir hayli yükseliş gösteriyor. Daha yüksek boyutlu bataryalar cihazın içinde yer alıyor. Eski modeli ile benzer özelliklere sahip. Saniyede hızlı bir şekilde 5 kare yakalayabiliyor. Sensörü CMOS, megapikseli 24.2, ISO’sunun en yüksek değeri ise 25600. 11 noktacıktan oluşmuş netlik sistemi, 60 FPS Full HD video kayıt eski ürünle benzer özellikleri arasında yer almaktadır.

Nikon D3500 İnceleme

Genel Özellikleri

Önceki modelle tasarım olarak görülen değişiklikler var. Herkes daha büyük boyutta bir cihaz beklerken, Nikon D3500, Nikon D3400’e göre 30 gram hafif ve 5.5 mm daha ince boyuta sahip bir cihaz. Teknoloji çığır açacak boyutlarda geliştiği için, yeni nesil piller sayesinde, daha küçük ve ince olmasına rağmen çok daha uzun bir pil ömrünü bizlere sunmaya başarıyor. Pilde yüzde yirmi dokuzluk bir artış kapasitesi mevcuttur. Eski ürünün CIPA değeri 1200’ken, yeni modelin CIPA değeri 1550’dir. Bu da %29’luk bir artış demektir. Fiyatının ucuzluğuna gelecek olursak, dövizde olan ani değişimler sonucunda diğer modelden daha ucuz bir fiyata sahip. Çok gerçekçi fotoğraflar çekebileceğiniz bu cihaz sizlere fotoğrafçılığın kapılarını aralıyor. Akşam, ay ışığı altında karizmatik pozlar yakalayabilir, yazın deniz kenarında gördüğünüz inanılmaz manzaraları dünyaya gösterebilirsiniz. ISO değerinin ayarlanabilir olması sayesinde sizler de kendi ışığınızı, kendiniz ayarlayabileceksiniz. Nikon D3400 ilk duyurulduğunda, 18-55’lik kitiyle birlikte 634 dolardı. Nikon D3500, 18-55’lik kitiyle beraber sadece 500 dolara satışa sunuldu.

Kaliteli Marka Kaliteli Ürün

Nikon ve Canon fotoğraf makinası üretiminde başı çeken iki şirkettir. Nikon ve Canon’u ayıran birkaç özellik mevcuttur. Birbirlerini bazı konularda geçseler bile iki markada oldukça kaliteli işler ortaya koymaktadır. Eğer bir fotoğraf makinesi alacaksanız, bu iki markayı tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir