Nokia 3.1A Telefon İncelemesi

Nokia 3.1A Telefon İncelemesi

Yeni Delhi’de satışa sunulması beklenen ve fiyatının 234 dolar olacağı tahmin edilen yeni telefon modelinin orta sınıf için oldukça güzel özellikleri var, biz de bu makalemizde yeni Nokia 3.1 A telefon modelini inceliyoruz. Android 9.0 işletim sistemi ile gelecek olan bu yeni model 8 çekirdekli Snap dragon 429 işlemciyi kullanacak bu işlemci orta düzeyde Oldukça hızlı sayılabilir bir işlemcidir.

Nokia 3.1A Teknik Özellikleri

Dahili alanı 32 GB olan bu cihazın hafıza alanı 32 GB ile sınırlı tutulmuş. Ekran boyutu ise 5.45 inç olan bu cihazın HD ve İPS ekranı var. Telefon Çift sim destekliyor, arka tarafta yer alan led flaşlı 8 mega piksel arka kamerası ön tarafta 5 mega piksellik bir selfie kamerası bulunan yeni Nokia 3.1 A telefon 4G volte destekliyor, aynı zamanda Bu cihazın FM Radyo desteği var. çok sevilen 3.5 milimetre kulaklık jakı bulunuyor, cihazı besleyen pil kapasitesi 2900 mili amper olarak seçilmiş lityum hücrelerden imal edilmiş  bir pil taşıyor. Cihazın ağırlığı 181 gram olup cihaz tamamen siyah kasa renkte imal edilecek.

Telefon Boyutları

Telefon boyutlarına gelince, 15 santim uzunluk 7 santim genişlik ve 9 milimetre kalınlığı sahip olarak dizayn edilmiş telefonun ekran çözünürlüğünün 1440 x 720 piksel olduğu belirtiliyor. Bazı haberlere göre kamerasının 8.1 mega piksellik çekim yapabilme ve 3264 x 2448 piksel kalitede video çekebilme özelliğinin olduğu belirtiliyor. Zoom yakınlaştırma özelliği de bulunan Bu cihazın ikincil bir kamerası ve flaş özelliği var. Telefonun dahili belleği 32 GB bunu az bulanlar için ek SD ya da trans Flash desteği olacak. İşletim sistemi en son sürüm olan Android 9.0 olacak arkasında Nokia gibi güçlü bir firmanın olduğu bu yeni telefonun hem fiyatı uygun hem de özellikleri oldukça güzel. Yeni telefon modelinin başında da anlattığımız gibi Hindistan’daki fiyatı 234 dolar olacak. Avrupa Amerika ve diğer batı ülkelerinde neler olacağını henüz bilmiyoruz ama fiyat 300 dolara kadar çıkabilir.