Nokia 8.1 İncelemesi

89% Ortalama Puan

Nokia 8.1 teknik özellikleri

Nokia firmasının akıllı telefon pazarında gün geçtikçe ağırlığını ortaya koyduğunu yeni ürünleri ile görebiliyoruz. Nokia 8.1 model telefonu merakla beklenen modellerden biriydi, geçtiğimiz gün Dubai'deki açılış etkinliğinde bu telefon tanıtıldı. Nokia 8.1 model telefonun en önemli özelliği HDR10 destekli olan 6.18 inç P.Play ekranı, Snapdragon 710 işlemcisi ve Android 9 Pie işletim sistemi bu makineyi diğer modellerden ayırıyor.

Tasarım
%90
Ekran Çözünürlüğü
%90
Batarya
%85
Fiyat
%80
Üretici Firma Güvenilirliliği
%100

Nokia firmasının akıllı telefon pazarında gün geçtikçe ağırlığını ortaya koyduğunu yeni  ürünleri ile görebiliyoruz. Nokia 8.1 model telefonu merakla beklenen modellerden biriydi, geçtiğimiz gün Dubai’deki açılış etkinliğinde bu telefon tanıtıldı. Nokia 8.1 model telefonun en önemli özelliği HDR10 destekli olan 6.18 inç P.Play ekranı, Snapdragon 710 işlemcisi ve Android 9 Pie işletim sistemi bu  makineyi diğer modellerden ayırıyor. 400 euro fiyatla satışa sunulan bu telefon Ortadoğu pazarlarında ve Avrupa’daki pazarda yerini alıyor.

Çelik renginde bakır mavi Gümüş renginde farklı tonlarda kasalara sahip olan bu model çift sim desteği ile geliyor, güncellemelere açık telefonun yüzde 81.5 oranında ekran vücut oranı özelliği bulunuyor. Ayrıca HDR desteği ve 1080 x 2242 piksel çözünürlüğe sahip tam 6.18 ekranı dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor. Arkada yer alan 12 megapiksellik kamera çift led özelliğe sahip zeiss optikleri ile donatılmış, 2. kamera ise 13 megapiksel sabit odaklı bir kameradır ve derinlik algılaması son derece iyi ayarlanmış bir kamera olduğu söylenebilir.

Nokia 8.1 Teknik Özellikleri

Nokia 8.1 de Micro SD ile tam 400 GB kapasiteye kadar hafıza alanı genişletilebilir, zaten makinanın üzerinde 64 GB’lık dahili depolama alanı mevcut… Standart bağlantı sistemleri en son teknolojileri kapsıyor. FM radyosu 4G volte wifi ve Bluetooth 5.0 USB type c bağlantı noktası ve bunların dışında ortam ışık sensörü jiroskop pusula ve ivme ölçer gibi sensörlerin yanı sıra Parmak izi sensörü yine bu telefonda yer alıyor. Şirket çok özel bir tasarımla kasayı oluşturdu; kesme kenarları eloksal işlemden geçen alüminyumdan üretildiği için özel bir telefon kasası olduğu söylenebilir. Batarya kapasitesi 3500 mili amper olarak seçilmiş ve bu da kullanıcılara 11 saate kadar video oynatma imkanı sunuyor.

Telefonun hızlıca şarj edilebilmesi için ek olarak 18 watt hızlı şarj adaptörü kullanıcılara sunuluyor, toplam ağırlığı 178 gram olan bu telefonun tek hoparlörlü bir tasarıma sahip olması sıra dışı özelliklerinden biri olarak görülüyor. 1. sınıf bir mimari ile işlenen işlemcisi mükemmel çözünürlükteki kameraları yine mükemmel çözünürlükteki ekranı ve hızlandırılmış performansı ile Nokia 8.1 gönülleri fethedecek bir telefon olarak görünüyor.