Kapat
Nusr-Et'in Borcu
Haberler 0

Nusr-Et’in Borcu 2.5 Milyar Dolar Olarak Açıklandı

Dünya genelinde büyük bir ün yapma başarısını gösteren Nusr-Et’in borcu 2.5 Milyar Dolar olarak açıklandı ve dedikodular da beraberinde geldi. Nusret Gökçe, çok kısa bir zaman dilimi içerisinde dünya genelinde fenomen hale geldi. Steakhouse kavramını herkesin tanımasına yardımcı olduğu gibi dünya genelinde de şubeler açma yoluna gitti.

Eski bir kasap olan Nusret Gökçe, zaman içerisinde Doğuş Grubu tarafından desteklendi. Kısa süre içerisinde büyüme gösterdi ve Saltbae akımı ile birlikte ortalığı kasıp kavurdu. Ancak Doğuş Grubu, Nusr-et Steakhouse markasının 2.5 Milyar Dolar net borcunun olduğunu ve bunu yapılandırmaya çalıştığını açıkladı.

Doğuş Grubu Borcu Yapılandırma Arayışı İçerisinde

Ferit Şahenk tarafından desteklendi ve kısa süre içerisinde büyüdü. İstanbul ve Ankara’da ki şubelerinin yanısıra Amerika, Dubai gibi ülkelerde ki şubeleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ancak zaman içerisinde 2.5 Milyar Dolar gibi bir servetin borç olarak ortaya çıkması, Şahenk’i borç yapılandırma konusunda ciddi arayışlara itmeyi de başardı diyebiliriz sanırım.

Nusr-et’in de içerisinde bulunduğu bir şirket, geçtiğimiz günlerde Doğuş Grubu tarafından %17’lik hisse satışı ile gündeme oturmuştu. Nusr’Et Steakhouse zincirlerinin mevcut borcunun %40’lık bir diliminin yapılandırılması için somut girişimler olmaya başladı. Bu girişimler sayesinde çok kısa bir zaman dilimi içerisinde borç kontrol altına alınacak.

Ferit Şahenk, zaman içerisinde Nusret Gökçe ile de bir araya gelerek bu sürecin ekonomik gelir ve gider analizini yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir