Kapat
THY Pilotları
Haberler 0

THY Pilotları İsyan Etmeye Başladı

Dünya’nın en büyük havayolu şirketlerinden birisi olan gururumuz THY pilotları isyan etmeye başladı ve ortalık bir anda karışıverdi. Türk Hava Yolları, kısa zaman içerisinde bir marka haline geldi. Ancak geçtiğimiz günlerde THY pilotlarından birisinin merkeze attığı mektubun internete sızdırılması biz anda işleri farklı bir boyuta taşıdı.

THY, dünya genelinde bir marka oldu. Ancak bu mektubun yayınlanmasının ardından ÇALIŞANLARA EZİYET Mİ EDİLİYOR sorusu beraberinde geldi. Bir dünya markası, bu denli yoğun çalışma sistemi ile neyi amaçlıyor gerçekten merak konusu. Tabi ki bu pilotun elimize gelen mektubunu en ince ayrıntısına varana kadar sizlere sunma yoluna da gideceğiz.

“Hayatımız Cehenneme Döndü”

Mektubun içeriği ve bir pilot tarafından yazılmış olması, beraberine aslında insanların kafasında soru işaretlerine de neden oldu. Dünya’nın en büyük havayolu şirketlerinden birisi olan THY, buna nasıl bir geri dönüş sağlayacak gerçek anlamda merak konusu. Mektubun detayları şu şekilde;

Sefa Bey, Birkaç yıldır THY’de uçuyorum. İlk başlarda durum idare ederdi. Fakat işler 2017 başında değişiverdi. Hayatımız adeta cehenneme döndü.

FTL diye bir şeyi uygulamaya aldılar. Neymiş efendim Avrupa’da bu uygulanıyormuş. Bunlar kimi kandırıyor? Bir defa FTL dedikleri şeyi Avrupa’da uyguladığında başka bir şey ortaya çıkıyor, Türkiye’de uyguladığında ise inanılmaz bir başka şey. Avrupa’da da meydanlar gece kapatılıyor. Adamların birkaç ER (uzun menzil) uçuşu dışında gece uçan uçağı ve pilotu yok. Biz ise hemen hemen her gece uçuyoruz. Daha doğrusu uçuşlarımızın çoğu gece uçuşu.

FTL denen şeyi Türkiye’de uygulamaya başladıklarından beri ne sağlığımız kaldı, ne sosyal hayatımız, ne uykumuz, ne de istirahatimiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir