Kapat
Öğrencilere Tablet
Haberler 0

Öğrencilere Tablet Yerine Klavyeli Bilgisayar Verilecek

FATİH Projesi kapsamında öğrencilere tablet dağıtılan dönem geride kalacak ve klavyeli bilgisayar dağıtım dönemi başlayacak. Bildiğimiz gibi Türkiye genelinde kısa süre içerisinde belli başlı eğitim projeleri dikkat çekiyor. FATİH projesi, bu anlamda çok büyük bir proje. Yıllardır öğrencilere kullanmaları için tablet bilgisayarlar kullanılıyor.

Burada ki esas amaç öğrencileri teknoloji ile iç içe hale getirmek. Aynı zamanda kitap üretimi için yapılan ağaç israfının da önüne geçmek. Ancak geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan bir açıklama gündemi değiştirdi. Bundan sonraki süreci bizler için ciddi anlamda aydınlatacak bir alternatif olarak dikkat çekecek diyebiliriz.

Bakan İsmet Yılmaz: Öğrencilere Tablet Değil Klavyeli Bilgisayar Dağıtacağız

Fatih Projesi’nin zaman içerisinde daha farklı alternatifler ile fark yaratması gerekliliği ortada. Dolayısı ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu konu ile alakalı olarak insanları bilgilendiren açıklamalarda bulundu. Bakanın konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde;

Önümüzdeki dönem çocuklarımıza kodlama dersinin uygulamasını yapabilsinler diye tablet bilgisayar yerine klavyeli bilgisayarlar vermeyi planlıyoruz. Önümüzdeki dönem meslek lisesi ve özel eğitim kurumlarını da bu kapsama alacağız. Dönemimizde 584 bin öğretmen ataması gerçekleştirdik. Bugün görev yapan her üç öğretmenden ikisi bizim dönemimizde atandı. Bu yıl 25 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız. 600 binden fazlası bizim dönemimizde atanmış öğretmenlerimizle, evlatlarımıza daha iyi eğitim vereceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir