Apple MacBook Pro Ücretsiz Batarya Değişimi Süreci Başlıyor

Apple MacBook Pro Ücretsiz Batarya Değişimi

Apple şirketi, bilgisayarlarında ki batarya sorununu kabul etti ve MacBook Pro ücretsiz batarya değişimi sürecini resmi olarak başlattı. Bildiğimiz gibi Apple şirketinin son dönemde adının karıştığı skandal sayısı çok ciddi sayılara ulaştı. Dolayısı ile çok ciddi anlamda sıkıntılı bir sürecin içerisinde yenileri de kendisini gösterdi ve zan altında kalındı.

Apple şirketini herkes kalitesi ve güvencesi ile biliyordu. Eski iPhone modellerini yavaşlatma skandalının etkileri hala sıcak. Nitekim şimdi de MacBook Pro modellerinde ki batarya sorunları kısa süre içerisinde adından söz ettirdi. Apple şirketi de bu sorunları resmen kabul etti. Dolayısı ile bu anlamda somut bir adım atıldı.

MacBook Pro için Ücretsiz Batarya Değişimi Sağlanacak

Apple şirketi bu tarz skandalların ardından müşteri memnuniyetini düşünen bir şirket gibi görünüyor. Ancak ne yazık ki bu anlamda bizleri çok fazla kandıramaz. Teknoloji sektöründe yılların deneyimine sahibiz sonuçta. Türkiye de dahil olmak üzere dünya genelinde bir kontrol ve tamir süreci resmen başlatılıyor.

Apple şirketi, kendilerinden kaynaklı MacBook Pro ücretsiz batarya değişimi sürecini başlatıyor. Yani elinizde bir laptop var ve bunun bataryası ile alakalı olarak sıkıntı yaşıyorsanız sıkıntı etmeyin. Apple şirketi hatasını kabul etti ve tüm Premium Reseller bayiliklerinde bu sorunu düzeltmek için batarya değişimi yapacak. Konu ile alakalı resmi açıklamalar Apple resmi internet sitesinde bizzat yapılacak.