Opel Mokka-e Launch Edition Elektrikli Araba İncelemesi

Bu yılın en güzel ve hesaplı elektrik araba modelleri arasında şüphesiz ki Opel Mokka-e Launch Edition aracı var. Bu araç, SUV gövde tipi olarak üretildi, 5 kapısı ve 5 koltuğu olan bu araç, 4.15 cm uzunluğunda, 1.79 cm genişliğinde ve 1.32 cm yüksekliğinde tasarlandı. Elektrikli motoru öne yerleştirilen bu aracın motoru 100 kW güç üretiyor. 8.50 saniyede 100 km hıza çıkabilen yeni elektrikli aracın aküleri saatte 50 kW enerji üretiyor. Saatte en fazla yapabildiği hız 150 km ki bu da çok makul görünüyor.

Opel Mokka-e Launch Edition Teknik Özellikleri

Gövde yapımında sadece çelik kullanılan bu araç, rakiplerine göre daha sağlam. Gri siyah, kırmızı yeşil ve mavi renklerle piyasaya sürülen Opel Mokka-e Launch Edition aracı 134 HP mekanik beygir gücü üretiyor. 260 Newton metre tork değeri var. Otomatik tek vitesli redüksiyon dişlisi, önden çekiş özelliği 216 adet hücreden müteşekkil 50 kWh akü grubu ile bu aracı şarj etmek için AC veya DC enerjiden yararlanabiliyorsunuz. Gövde renginden bağımsız, siyah şık tavanı, siyah çatısı, krom üst pencere çıtaları ile dizayn olarak son derece modern bir araç olan Opel Mokka-e Launch Edition, ABS fren sistemi, ayarlanabilir hız kontrol sensörü, otomatik park AI yazılımı, otomatik acil fren sistemi ile güvenli, konforlu ve rahat bir araçtır.

Sürücü, uykulu olduğunda sürücüyü uyaran sistemi, arka kapıları çocuklar için otomatik kilitleyen sistem, acil durumlar için lastik şişirme kiti de bu aracın getirileri arasında. 12 inç ferah renkli panel, 10 inç dokunmatik panel, lastik basınç izleme sensörü, Apple Car Play ve Android Auto desteği, anahtar olmadan çalıştırma özelliği, iç ünitede 6 adet hoparlörü, USB ve kablosuz şarj üniteleri, klimayı elektronik kontrol etme paneli, deri döşemeleri ile bu yıl elektrikli araba satın almak isteyenlerin ilgisini çekecek bir araçtır.

Opel Mokka-e Launch Edition fiyatı

Araç 31 bin sterlin ya da 42.500 dolar fiyatla, Opel konforundan yararlanmak isteyenlere satılacak.