Philips 325E1C Monitör İncelemesi

2560×1440 çözünürlüğü destekleyen model, 31,5 inç ekran ölçüsüne sahiptir. Bu çözünürlük oranıyla ekrana daha fazla detay sığdırılabilmektedir. Kavisli bir ekran yapısı olmasına rağmen, ekranın sarmalayıcı özelliği vardır, yani ekran bu yapısına rağmen daraltılmamıştır. Ekrandaki siyah ayrıntılar için smart contrast, daha az göz yorgunluğu için de Flicker-free teknolojisiyle donatılmıştır. Mavi ışık modu, ekran karşısındaki kullanıcıları rahat ettirirken, bu özellik geniş bir kullanım alanına sunulmuştur. LEd ekranların yaydığı kısa dalga boylu ışıkların verdiği zararı engellemek için yazılım teknolojisi kullanılmış ve kullanıcılara LowBlue Mode ayarı yapma özelliği kazandırılmış.

Ekranın öne 5 derece, arkaya da 20 derece eğilebilme özelliği vardır. Philips’in diğer E serisi modellerine bakıldığında ekranın yükseklik ayarı yapılabildiğini, sola-sağa çevrilebildiğini görüyoruz. Ancak bu modelde monitör yükseklik ayarı ve çevrilebilme i ergonomik özellikler görülmemektedir.

Ekran çoklu ekran kullanımına uygun tasarlanmıştır. Ekranı çok sayıda ekrana rahatlıkla bölebilirsiniz. Daha çok ofis ve işyerleri için uygun olduğunu söylemek gerekir. Video işleriyle uğraşan kişilerin montaj yapabilmesi için ihtiyaç duydukları yüksek çözünürlük ve geniş ekran özelliği bu monitörde yer almaktadır. Oyun için de bu model ekranı kullanmanız mümkündür. Ancak ekran üzerinde dahili hoperlör sistemi yer almamaktadır. Oyun oynarken hoperlör takabilmeniz için ekranın arka tarafından bir çıkış yer almaktadır.

Monitör Tasarımı

Ekranın arka yüzünde kullanılan plastik malzemede silinmiş görüntüsü bulunmaktadır. Ekran standının arka tarafında kablo yönetim paneli bulunmaktadır. Ekranın çerçeve hattı, E serisinin diğer modellerine göre inceltilmiştir. Ekranın arka yüzeyinde, HDMI, D-SUB, VGA portları görülmektedir. Bu modelde USB desteği yoktur, yani USB belleği bağlantısı yapılabilecek bir çıkış görülmemektedir.

Menü arayüzünde türkçe dil desteği yer almaktadır. Monitörün benzerlerde full HD çözünürlük varken, aynı fiyat segmentinde bu modelde 2K çözünürlüğün olması ayrıcalıklı bir durumdur. Bu özellik sayesinde evinizde çok daha rahat bir şekilde fil izleme olanağınız vardır.