Papillon Android Uygulaması Yeniden Play Store’da

Papillon Android Uygulaması

Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Papillon Android uygulaması, kısa süre içerisinde konsepti ve diğer seçenekleri ile alakalı olarak adından çok ciddi anlamda söz ettirmeyi başarmıştı. Yalçın Özdemir, bu mükemmel uygulamayı çok kısa bir zaman dilimi içerisinde geliştirdi ve internet ortamında insanların beğenisine sundu.

Ancak enteresandır, nedenini anlayamadığımız bir şekilde uygulama apar topar Play Store’dan kaldırıldı. Yazılımda en ufak bir sorun olmaması ve nedensiz yere kaldırılması da ayrıca dikkat çekti.

Papillon App Android

Google İddialı Rakip Olarak Gördü

Google’da bildiğimiz gibi zaman içerisinde bu gibi uygulamalar geliştirdi. Bilgi paylaşımına yönelik mükemmel bir uygulama konsepti ile geliştirilen Papillon, tamamen özgün bir yazılım. Herhangi bir alıntısı yok. Ön yüz biraz Instagram alıntısı gibi görünebilir. Ancak bundaki amaç, insanların kullanımına da alışmış olmasıdır.

Google Selfie-Style Answers, Papillon uygulamasından sonra duyuruldu. Ancak işlevsel olarak aynı. Fakat baktığımız zaman Google için çok ciddi bir rakip. Adamlar bunu da yaptılar. Korktukları için direk sorgusuz sualsiz uygulamayı kaldırdılar.

 

Tepkiler Uygulamayı Geri Getirdi

Çıkan haberler ile birlikte Google şirketi de büyük zan altında kaldı. Google gibi dünya markası bir şirketin Türk bir yazılımdan bu denli çekinmesi öncelikle bizler için gureur kaynağıdır. Tepkilerimiz de kısa bir zaman dilimi içerisinde herkes tarafından duyuldu ve teknoloji ortamına yayıldı.

Yalçın Özdemir, bu destek için tüm herkese teşekkürlerini Twitter hesabından iletti.