Kapat
Payitaht Abdülhamid Dizisi
Haberler 1

Payitaht Abdülhamid Dizisi Dünyayı Ayağa Kaldırdı (Yorumları Alalım)

TRT ekranlarında her Cuma akşamı yayınlanan ve reyting rekorları kıran Payitaht Abdülhamid dizisi, gerçek hikayeleri olduğu gibi ekrana taşıyor. Osmanlı tarihinin en merak edilen hükümdarlarından birisi olan Sultan II. Abdülhamid Han, bu dizide tüm gerçekliği ile karşımıza çıkıyor. Dizideki oyunculuklar efsane olduğu gibi verilen mesajlar dünyayı titretiyor gibi görünüyor.

Dizinin Danışmanlı Sultan Abdülhamid’in Torunu Orhan Osmanoğlu

Dizi boş bir dizi değil. Her anlamda gerçekleri anlatan muazzam bir prodüksiyon. Üstelik dizideki gerçekliği kaybetmemek adına Osmanlı hanedan soyundan gelen Abdülhamid Han’ın torunu Orhan Osmaoğlu, danışmanlık görevini yürütüyor.

Bülent İnal, sergilediği mükemmel oyunculuk ile aslında iliklerimizi titreten bir padişah olarak da dikkatleri çekerken Avrupa ülkelerinden tepkiler çığ gibi büyüyor.

Son Bölümde Kudüs Mesajı Verildi, Ortalık Sallandı

Son bölümün öncesinde araya bir ek sahne atılmış. Amerika Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesinin ardından dizi senaristleri, göndermeyi yapmakta geç kalmamış gibi. Bu video, dilden dile ciddi anlamda yaygın hale geldi. Dizinin ön kısmına giriş sahnesi olarak eklenen bu sahnede Abdülhamid, gerekli mesajı veriyor.

Avrupa Ülkelerinden Dizinin Kaldırılması Talepleri Geliyor

Vakt-i zamanında Fetih 1453 filmi için de yayınlanmaması talepleri gelmişti. Muhtemelen verilen mesajlar bazı ülkelerin zoruna gidiyor ki Payitaht Abdülhamid dizisi için de verilen mesajlara yönelik olarak dizinin kaldırılması yönünde talepler gelmeye başladı.

Osmanlı Hanedanlığı’nın gördüğü en zeki padişahlardan birisi olarak kabul edilen Sultan II. Abdülhamid Han’ın hayatını anlatan bu mükemmel dizi projesini izlemediyseniz, izlemenizi şiddet ile tavsiye ediyoruz.

“Payitaht Abdülhamid Dizisi Dünyayı Ayağa Kaldırdı (Yorumları Alalım)” üzerine 1 yorum

  1. Selin dedi ki:

    Süper.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir