Philips 242E1GAJ Monitör İncelemesi

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından Philips, monitör çeşitleriyle de isminden söz ettirir. Bunlardan biri de Philips 242E1GAJ model monitördür. Ürün, 144Hz yenileme hızıyla oyun tutkunları için büyük avantajları da beraberinde getirir. Dahası, geniş renk gamı, yüksek kontrast oranı ve AMD FreeSync gibi niteliklerle de farkını ortaya koyar.

Görüntü Kalitesi

Philips 242E1GAJ, daha akıcı oyun ve izleme deneyimi için harika bir seçenektir. Sürükleyici ve etkileyici görüntü kalitesi, monitörün tercih edilebilirlik oranını artırır. Monitör bir 23.8 inç’lik düz ekran VA panel içerir. Ekran boyutu 60.5 cm olan cihaz, 16:9 en-boy oranına sahiptir. 1920×1080 piksel ekran çözünürlüğü, grafiklerin, renklerin ve çizgilerin en net haliyle ekranda olmasını destekler. Bununla birlikte Philips 242E1GAJ, 93 PPI piksel yoğunluğu, 1 ms tepki süresi, 16.7 milyon renk sayısı, 8 bit renk derinliği gibi nitelikler sunar. 178 derecelik yatay ve dikey izleme açısı, kullanıcı deneyimini bir üst noktaya taşır.

Verimlilik

Net ayrıntılar ve metinler sunan monitör, full HD çözünürlüğü ve yüksek piksel yoğunluğu gibi özellikleriyle de dikkat çeker. Kapalı, hızlı, daha hızlı ve en hızlı olacak şekilde dört farklı tepki süresi bulunan Philips 242E1GAJ, kullanıcılara birden çok seçenek arasından seçim yapma ayrıcalığı sağlar. Günlük ve basit işlemlerde ideal olduğu kadar, oyuncu monitörü arayanlar için de mükemmel bir alternatiftir. Görüntü kalitesi, ekran ayarlama seçenekleri, net görüntü sunması gibi özellikleriyle öne çıkan cihaz, herkese hitap edebilir.

Tasarım

Philips 242E1GAJ, 540 mm genişlik ve 414 mm yüksekliğe sahiptir. Yalnızca 2.49 kg ekran ağırlığı bulunan monitör, hafifliği ve yeni nesil tasarımıyla da kullanıcılarını memnun eder. Stant bölümünün yukarı ve aşağı şekilde ayarlanabilmesi, daha kolay bir kullanım sağlar. Ayrıca monitör, ince çerçevesiyle de kusursuz bir görünüm yaratır.