AOC 27B2H Monitör İncelemesi

Ultra ince tasarımlı bir IPS panele sahip olan AOC 27B2H, son zamanların en popüler monitörleri arasında sayılır. En yeni teknolojik özellikleri bünyesinde barındıran cihaz, bütçe dostu fiyatıyla da beklentilere en iyi şekilde yanıt verir. Görüntü kalitesinden tasarım özelliklerine kadar birçok anlamda müşterilerini memnun eden bu monitör, üst düzey kalitesiyle de fark yaratır.

Görüntü Kalitesi

Monitör, 8 bit renk derinliği ve %95 SRGM renk gamı sunan bir IPS panel içerir. Renkler canlı ve tutarlıdır. 178 derecelik geniş izleme açıları sayesinde, ekrana farklı açılardan baktığınızda da tonlar sabit kalır. Bu, kullanıcılar açısından önemli bir ekran özelliğidir. AOC 27B2H monitör, 1920×1080 piksellik bir ekran çözünürlüğüne sahiptir ve 68.6 cm ekran boyutuyla kusursuz bir kullanım vadeder. 27 inçlik ekranı, görüntü ve renklerin en net haliyle yansıtılmasını sağlar. Multimedya ve video oyunu için ideal bir kullanım sağlayan monitör, 82 PPI piksel yoğunluğu, 7 ms tepki süresi, 75 Hz yenileme hızı, 16:9 ekran en-boy oranı gibi dikkat çekici özellikler barındırır. Bununla birlikte AOC 27B2H monitör, mavi ışık filtresi ve titreşim azaltma özelliğine de sahiptir.

Verimlilik

Performans söz konusu olduğunda herhangi bir problemle karşılaşmanızı önleyen monitör, üstün kalitesi ve ilgi çekici özellikleri nedeniyle gereksinimlerinizi etkin şekilde karşılar. Cihaz, eylemleriniz ile ekrandaki sonuç arasındaki herhangi bir gecikmeyi ortadan kaldırmak için yeteri kadar hızlıdır. Yanıt süresinin 7 ms olması, özellikle hızlı tempolu oyunlarda çeşitli gölgelenmelerin oluşmasını engeller. Titreşim azaltma ve mavi ışık gibi nitelikler, ekranı uzun saatler boyunca verimli bir şekilde kullanmanızı destekler.

Tasarım

AOC 27B2H IPS monitörün güç düğmesinin yanında dört kısayol tuşu bulunur. Bu tuşlar OSD menüsünde gezinmek için kullanılır. Kontrast, parlaklık, renk sıcaklığı, netlik, gama, ses seviyesi ve en-boy oranı gibi standart görüntü ayarlama seçeneklerinin yanı sıra, Clear Vision özelliği de vardır. Böylece, düşük çözünürlüklü görüntülerin bile kalitesini iyileştirebilirsiniz. AOC 27B2H’nin öne çıkan özelliklerinden bir diğeri de, monitörün üst ve yan taraflarının 1,5 mm çerçeveli ultra ince tasarımlı olmasıdır.