Philips 272E1GAEZ Monitör İnceleme

Monitörler zaman içerisinde teknolojik olarak giderek daha da gelişmektedir. Philips’in ürettiği monitörlerden olan  272E1GAEZ amiral gemisi olarak tabir edilebilecek olan monitörler arasında yerini almıştır. Philips, 272E1GAEZ ile oldukça iddialı bir ürün ortaya koymuştur.

Tamamen gamer/oyuncu olarak tabir edilen bir kullanıcı kitlesini hedef alsa da günlük kullanımda bir çok kullanıcıyı mağdur etmeyecek özelliklere sahiptir. 27 inch olarak üretilen monitör ortalama 68 cm genişliğindedir. 1920×1080 (full hd ) olarak görüntü kalitesi sunan monitör kullanıcıların oyun deneyimini arttırmak için 144 Hz yenileme hızına sahiptir. İster ultra hd, ister 720 p görüntü oynatın kesinlikle sizi mağdur etmeyecek bir üründür. Philips, ürettiği bu ürün ile standart olarak tabir edilebilecek olan ekranlara göre 2.4 kat daha hızlı bir ürün ürettiklerini ifade etmiştir. Oyuncular için optimize edilmiş ekran modlarına sahip olan ürün özellikle FPS (birincil şahıs nişancı) oyunlarında kendini göstermektedir.

Karaklık oyun haritalarında veya temalarında özellikle gölgeleri aydınlatma konusunda üstün performans göstermektedir.  Böylelikle karanlıklarda saklanan düşmanlar artık daha görünür olarak karınıza çıkacaktır. Monitörde bulunan yarış modu hızlı tepki süreleri ve renk vurgulamaları ile dikkat çekerken, RTS modu, gerçek zamanlı strateji oyunlarında belirli hedef ve alanların vurgulanmasını sağlıyor. Kişisel ayarlar konusunda Philips in gösterdiği hassasiyet ürün hakkında olumlu kullanıcı deneyimlerini ciddi oranda arttırmaktadır. Düşük mavi ışık modu ile özellikle karanlıkta göz sağlığınızı korumaktadır.  Flicker free modu ile parlaklık dengeli bir şekilde ayarlanır ve ekrandan en üst düzeyde performans alınır. 16:9 ekran oranı mevcut olan bu ürün 82 PPI piksel yoğunluğuna sahiptir. Sinyal kablosu olarak HDMI kullanılmıştır ayrıca monitörden kulaklığınız için giriş alabileceğiniz ses çıkışı da mevcuttur.