Philips 342B1C Monitör İnceleme

Günümüzde monitörler bir çok alanda kullanılmaktadır. Örneğin metro durakları, otobüs durakları hareket halinde olan bir metro veya otobüs içerisinde yolculara gösterilir. Ayrıca reklamcılık sektöründe de bir çok cadde ve sokakta ekranların yaygın olarak reklam oynattığına mutlaka denk gelmişsinizdir. Philips uzun zamandır kendisini kanıtlamış bir marka olarak kullanıcı dostu monitörler üretmektedir. Bu yazımızda ele alacağımız Philips marka monitör modeli 342B1C. Philips, 342B1C ile oldukça iddialı bir ürün ortaya koymuştur.

Kıvrımlı bir modele sahip olan Philips 342B1C ultra geniş ekrana sahiptir. 34 inch model olarak karşımıza çıkan bu ürün 86,36 cm ekran genişliğine sahiptir. Düşük piksel aralığı ve düşük tepki üretme süresi özellikle oyunlarda istenilen performansı üst seviyede kullanıcılarına sunmaktadır. 21:9 en boy oranına sahip olan ürün 178 derece dikey ve yatay da izleme açısı sunuyor. Evrensel bağlantı noktası olarak bilinen HDMI ile görüntü ve ses çıkışı vermektedir. Üzerinde 2 adet HDMI portu bulunan monitörün bir adet HDMI 2.0 bir adette HDMI 1.4 bağlantı portu mevcuttur. Ayrıca kulaklık girişi de mevcuttur.

Bir çok dil desteğini barındıran monitör standsız olarak 7,62 kg gelmektedir. Monitörün en önemli özelliklerinden birisi yansıma önleyici bir ekrana sahip olmasıdır ayrıca 75 hz lik ekran kullanıcılarını memnun etmektedir. Ürün insan sağlığına zararlı maddeleri içermeyerek çevre dostu olarak üretilmiştir.  Tak çalıştır olarak uyumlu olduğu işletim sistemleri şunlardır; Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10. Ayrıca yeni çıkan Windows 11 işletim sisteminde de tak çalıştır özelliği devam edecektir. Ürünün bir çok mod özelliği bulunmaktadır. Ürün ekonomik modda 21 W enerji tüketerek çalışmaktadır.