Philips 4K UHD Monitör İncelemesi (326M6VJRMB)

Bu incelememizde monitör ve televizyon sektörünün akla ilk gelen markalarından olan Philips’in Momentum 4K UHD özellikli modelini ele alacağız. Bu modelde ilk göze çarpan şey Ambiglow özelliğine sahip olması. Monitörün sahip olduğu güçlü işlemci sayesinde, düşük veri gecikmeleri ile oyunseverlerin maksimum performans almaları sağlanmış.

Philips bu modelinde 3840 x 2160 piksel Ultra HD 4K çözünürlük sunan, 80 cm genişliğinde MVA led bir ekran kullanmış. 140 PPI piksel yoğunluğu bulunan modelde optimum 60 Hz hız yenilemesi ve 4 ms tepkime süresi mevcut. Yüksek parlaklık sunan DisplayHDR 600 teknolojisi, kontrast ve renk kalitesi uyumunu sağlayarak güçlü bir görsel deneyim kazandırıyor. SmartContrast özellikli kontrast değeri 80,000,000:1. Philips’in patentli özelliği ErgoBase ile yükseklik ayarlanabilmekte ve monitör yatırılabilmektedir. Modelde kullanılan teknolojilere bakacak olursak;

Ambiglow Özelliği

Bu özellik ile duvarı yansıtılan bir ışık halesi sayesinde ekran genişletilerek, sağlanan ışık ve renk uyarlaması devamlı yinelenmektedir. Analiz edilen görüntü kullanıcının uyarladığı mod sayesinde size en iyi izleme deneyimi yaşatmaktadır. Özellikle spor karşılaşmaları ve oyunlarda Ambiglow özelliğinin önemi daha iyi anlaşılmaktadır.

Adaptive-Sync teknolojisi

Adaptive-Sync ile oyunlarda dalgalanma ve hız gecikmelerinden oluşan görüntü aksaklıklarının önüne geçilmektedir. Hızın önemli olduğu shooter tarzı oyunlarda akıcı bir görüntü sunarak maksimum performans alınabilmektedir.

LowBlue Modu

Bu mod ile LCD ekranlardan yayılan kısa dalgalı mavi ışınların göze verdiği yorgunluk en aza indirgenmektedir. Özellikle monitör karşısında geçirilen uzun saatlerde bu modun kullanımı göz yorgunluğunu azaltmaktadır.

DTS Sound™

Bu teknoloji ile bilgisayardan bağımsız olarak ses işleme mümkün olmaktadır. Sanal surround ve bas destekli DTS Sound ile sesler kesilme ve bozulma olmadan aktarılabilmektedir.

Flicker Free Teknolojisi

LED monitörlerde parlaklık kontrolü esnasında gerçekleşen titreşimlerin önüne geçmeyi hedefleyen bu teknoloji ile daha konforlu bir görüntü akışı sağlanmaktadır.

Monitörde 4 adet USB 3.0 ve kulaklık girişi bulunuyor. Genel özelliklerine baktığımızda hem oyunseverler hem de iş amaçlı kullanacak profesyoneller için kullanımı gayet konforlu ve yüksek performans sunan bir monitör diyebiliriz.