Philips OLED934 Android TV İncelemesi

Philips OLED934 Android TV İncelemesi

Philips, TV üretiminde dünyada hatırı sayılır bir konumda ve bir yıldan biraz daha uzun bir süredir, bilgi ve deneyimi ile yetinmeden, bunu daha da geliştirmek için Bowers & Wilkins firması ile  birlikte çalışıyor ve ürün yelpazesini geliştirmeye devam ediyor. Bu yıl firma,  Dolby Atmos özellikli bir ses çubuğu, HDR10 + ve Dolby Vision teknolojilerini ürünlerinde kullandı. Philips firmasının en son P5 video işlemcisi ve Android 9  işletim sistemi ile çalışan bu ürünü, HDR uyumluluğu olan OLED934 olarak karşımıza çıkıyor.

Philips OLED934 Android TV Özellikleri

65 inç boyutunda düz ve OLED olarak tasarlanan cihaz, 4K destekliyor. HDR formatları HDR10, HDR10 +, Dolby Vision, HLG olarak karşımıza çıkıyor. Cihazda kullanılan video işlemcisi  P5 Pro işlemcidir. HDMI standardı 2.0b olan televizyon, 2x USB, 1x Ethernet, 1x CI +, 1x optik, 4x HDMI ARC, 1x subwoofer çıkışlarına sahiptir. Etrafında, Ambilight’ın her tarafındaki ve TV’nin üstündeki duvarı aydınlatabilecek ışık yayan diyotları var. En iyi etki için, duvar ile TV arasında ve LED’lerin ışığı yansıtabileceği TV çevresinde bir metre boş duvar etrafında biraz boşluk olması gerekir.  LG Ekran paneline dayanan diğer OLED TV’ler gibi, panelin de bazı yansımaları var ama genel olarak iyi. Philips ekip Android’de ve televizyonlarının çoğu Android 9.0 sürümü ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Android 8’e aşina iseniz, iki sürümü ayırt etmek için çok az ayrıntı olacak. Philips, genellikle en az 3 yıl boyunca Android için platform / yazılım güncellemeleri sağlayacağını söyledi.  LG eski modellerinde bu desteği kaldırmıştı. Böylece LM ile başlayan LG modelleri smart özelliği ve web browser özelliğini artık kullanamıyorlar. En azından Phillips bunun olmayacağına güvence veriyor. Android 9 hala yüklü uygulamaları en üst sırada gösteriyor. Ek olarak, aşağıda ana ekran entegrasyonunu destekleyen uygulamalar ekleyebilirsiniz. Birçok uygulama bu özelliği desteklemediğinden, Google hizmetleri ve Netflix için daha büyük bir reklam panosuna ulaşabilirsiniz. Uygulamaların seçimi oldukça iyi ancak bölgenize bağlı olarak hala bazı eksiklikler olabilir. Desteklenmeyen servisler olabilir.

TV’de 934 ile önceki Philips televizyonlarından bildiğimiz standart plastik uzaktan kumandayı içerir. Her zaman olduğu gibi, arkasında tam bir QWERTY klavye ile donatılmıştır. Klavye yalnızca yukarı dönük olduğunda etkindir, bu nedenle uzaktan kumandayı normal şekilde kullanırken harfleri yanlış şekilde etkinleştirmez. Kumanda üzerinde özel Netflix ve Rakuten TV düğmeleri bile var.

Gerçek TV ara yüzü son derece hoş görünüyor ve kullanıcıların başlamasına yardımcı olmak için yeterli rehberlik sunuyor. Philips’in TV Rehberi de iyi çalışıyor. Diğer birçok TV’de olduğu gibi, uzaktan kumandada, TV Rehberi, kanal listesi, program bilgileri, kayıtlar vb. Gibi farklı TV menüleri açmanıza izin veren bir dizi kısa yol düğmesi bulunmaktadır.  Hoparlör sistemi Dolby Atmos’u destekliyor.