Pil Ömrü En Uzun Laptop İncelemesi

Bilgisayar kullanıcıları özellikle dizüstü bilgisayar satın alırken pil ömrünün uzun olmasını isterler. Çünkü dizüstü bilgisayarlarda en önemli kriter pil ömrünün sizleri yarı yolda bırakmayacak kadar uzun olması beklentisidir. Bu makalemizde en iyi pil ömrüne sahip olan 2019 yılının laptop bilgisayarlarını inceliyoruz. Bugüne kadar üretilmiş en iyi pil ömrüne sahip bilgisayar Dell XPS 15 modelidir, bu bilgisayarda i7 işlemci GTX 1050 ekran kartı 16GB RAM 256gb SSD disk mevcut ve bilgisayarın fiyatı 900 dolar olarak belirlenmiş.

Pil Ömrü En Uzun

Daha düşük fiyatlı modeli de aynı şekilde en iyi pil ömrüne sahip ve i3 işlemci barındırıyor 4 GB RAM ve 128 GB ssd diski var, batarya testlerinden başarıyla geçen Dell firmasının ürettiği bu yılın en iyi bilgisayarlarının dışında; Lenovo Thinkpad T480 dizüstü bilgisayar geliyor. 17 saati geçen bir pil ömrüne sahiptir. Bu olağanüstü dayanım aşırı sıcaklıklara toza ve titreşimlere karşı dayanabilecek şekilde Dizayn edilmiş bir kasaya monte edilmiş olan pil ile sağlanıyor. Mükemmel bir klavyesi ve çok hızlı bir performansı olan Lenovo Thinkpad T480 modeli 14.2 monitör boyutuna, Intel Core i7 işlemci donanımına sahiptir. Bu bilgisayarın fiyatı ise 1100 dolar civarındadır. bir diğer pil ömrü en uzun bilgisayarlardan biri HP envy X2 modelidir. Son derece parlak bir ekrana sahip olan bu bilgisayarın ölçülmüş pil ömrü 14 saat 30 dakikaya yaklaşmaktadır. Bu da gün boyunca seyahatiniz esnasında şarj yeri aramanıza ihtiyaç duymayacağınız bir bilgisayardır. Bu bilgisayarın fiyatı ise 1280 dolar civarındadır.

Yine pil ömrü en uzun laptoplardan biri Dell XPS 13 modelidir. Bu modelde 13.3 iç ekran 357 yoğunluk değeri 1080p çözünürlük özelliği vardır. Muhteşem 4K videolar izleyebileceğiniz ince ve hafif tasarıma sahip olan bu bilgisayarın işlemcisi Intel Core i7 dir. 15 saate yakın süre bilgisayarı şarj etmeden keyfinize bakabilirsiniz.

son olarak en iyi pil ömrüne sahip olan dizüstü bilgisayar modellerinden biri Lenovo Yoga c630 modeli dikkat çekiyor. 13.3 inç ekran boyutu ve 1920s 1280 Pixel ekran çözünürlüğüne sahip olan bu bilgisayar 820 Dolar civarında satılıyor. Bu bilgisayarın en öne çıkan özelliği uzun pil ömrü düz alüminyum kasası esnek tasarımı ve slim klavyesidir.