Kapat
İnceleme 0

Sony Xperia 10 ve Plus İncelemesi

90% Ortalama Puan

Sony Xperia 10

Sony telefon modelleri kalite açısından diğer modellere fark atan bir modellerdir. Sıra dışı tasarımı telefonu ele aldığınız andan itibaren kendini gösterir. Sony bu geleneği Xperia 10 ve Plus sürümlerinde de devam ettiriyor.

Tasarım
%90
Kamera
%95
Donanım
%90
Batarya
%85
Fiyat
%90

Sony telefon modelleri kalite açısından diğer modellere fark atan bir modellerdir. Sıra dışı tasarımı telefonu ele aldığınız andan itibaren kendini gösterir. Sony bu geleneği Xperia 10 ve Plus sürümlerinde de devam ettiriyor. Kasası metalik polikarbon kaplı bir kasa olarak dizayn edildi. Parmak izi okuyucu sensörünü kolaylık olsun diye, kasanın sağ üst kısmına yerleştirmiş.

Sony Xperia 10 ve Plus İncelemesi

Sony Xperia 10 modeli 162 gr ağırlığa sahip iken, Plus modeli 180 gr olarak tasarlandı. Düz serisi 6 inç ekran boyutuna ve 1080 x 2520 P çözünürlüğe sahip, Plus modeli ise 6,5 inç ekran boyutuna ve aynı çözünürlüğe sahiptir. Plus versiyonunun 422 PPI ekran yoğunluğu mevcut. Plus modeli mavi kasalı olarak üretilmişken, Plus olmayan modeli ise yeşil bir renge sahiptir. Xperia 10 modelinde kullanılan işlemci SnapDragon 630 olarak seçilmişken Plus modelinde ise 636 seçilmiş. Bu iki işlemci arasında ne fark var? Merak edenler için söyleyelim; yüzde 40 performans farkı var.

Daha geniş frekans aralığı ve daha fazla transistör kullanılan 636 modeli, makinenin fiyatını da etkiliyor… Xperia 10 modelinin kamerası 13 MP iken 5 MP derinlik desteği veren asistan sensörü de mevcut. Plus modelinde ise kamera 12 MP çözünürlükte… Selfie için Sony 8 MP kamerayı yeterli görmüş. Sony telefonlarla çekilen test resimlerine baktığınızda diğer rakip telefonlara ne kadar fark attığını hemen görebilirsiniz. Enstante süresi çok iyi ayarlanan bu iki modelde gece gündüz fark etmeden mükemmel çekimler yapabilirsiniz.  Portre modu için Plus modeli özel bir telefoto lens kullanıyor. Sony ses kalitesinde de adından söz ettiren modellerle karşımıza çıkıyor. Her iki modelinde de stereo hoparlörler yer almıyor. Ama mono sürücüleri Stereo kalitesinde ses veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir