Tesla Semi Performans Videosu Dikkat Çekiyor

Tesla Semi

Elon Musk projelerinden birisi olarak dünyanı kasıp kavuran Tesla Semi performans videosu ile görenleri ciddi anlamda şaşırttı. Sizlerinde bildiğiniz üzere yeni nesil elektrikli otonom tır modellerinden birisi olarak satılmaya başlandı. Öyle ki Amerika’da ilk ön siparişler teslim edildi. Semi, şirketin en büyük ve en görkemli projelerinden birisi olarak dikkatleri çekiyor da diyebiliriz.

İnternet üzerinde yayınlanan bir video, aracın ne denli performanslı olduğunu net bir şekilde bizlere gösteriyor demek yanlış olmaz. Bu mükemmel araç, tonlarca yük ile dahi tam bir performans canavarı olarak dikkat çekecek. Görüp görebileceğimiz en hızlı, en modern ve en kaliteli elektrikli otonom tır modeli olacak.Büyük bir başarı olduğu aşikar.

36 Ton Yük ile 0 – 100 KM 20 Saniyede Çıktı

Yukarıdaki videoda ağırlık değerlerini mutlaka ki merak ediyorsunuz. Videoda tırın arkasına bağlanmış olan damperde tamı tamına 36 ton yük söz konusu. Öyle ki bu yük çok ciddi anlamda ağır bir yük. Videoda da görebileceğiniz üzere araç, 0’dan 100 km’ye tam 20 saniyede çıkıyor ve ok gibi fırlıyor desek abartmış olmayız.

Tesla Semi, bu performansı ile birlikte daha da büyük ilgi görecek bir araç olarak dikkat çekecek. Tabi ki yakın bir zaman dilinmi içerisinde neler olacağını göreceğiz. Ancak ağır vasıta bir aracın bu denli süratli ve performanslı olması gerçek anlamda heyecan verici. İlerleyen yıllarda neler olacağını daha fazla merak ediyoruz.