Tesla Semi Tır Modeli Rüyaları Süsleyecek

Tesla Semi

Elon Musk, imkansızı denemeye devam ediyor ve yakında Tesla Semi adı altında mükemmel bir tır modeli dünya yollarında boy göstermeye başlayacak. Bildiğimiz gibi artık otomobil teknolojilerinde de elektrikli motor dönemine yavaş yavaş geçiliyor. Elon Musk tarafından kurulan TESLA şirketi, elektrikli arabalar konusunda dünyanın en önde gelen markalarından birisi olmayı başardı.

Sürekli imkansızı deneyen, yenilikleri peşinden koşan Musk ve ekibi, ağır vasıta anlamında da “AMAN ALLAHIM” dedirtecek bir seçeneği bizlere sunuyorlar. Yine bir elektrikli motor, yine bir efsane. Tesla Semi tır, yakın bir zaman dilimi içerisinde resmen seri üretime girecek.

Tesla Semi TIR

Tek Şarj Dolumu ile 800 KM Yol Yapacak

Elon Musk ve ekibi sürekli imkansızı deniyor. Başarıyorlar da. Tesla Semi ile alakalı çok fazla detay elimizde yok. Ancak sağlam kaynaklardan gelen haberlere göre full depo elektrikli şarj dolumu ile tam 800 KM yol yapabilecek olan bu araç ağır vasıta sistemlerinde yepyeni bir dönemi de beraberinde getirecek.

Sadece bununla da sınırlı değil. Elon Musk’ın uzay hayallerini biliyoruz. Tır modelinin kasa tasarımını incelerseniz tam anlamı ile uzay kasa bir model olduğunu görebilirsiniz.

Tesla Semi Yarı Otomatik Pilot

Yarı Otomatik Pilot Desteğine Sahip İlk Ağır Vasıta Olacak

Dediğimiz gibi tek bir şey ile yetinmiyorlar. Amaçları her zaman yapılmamış olan Tesla şirketi, bu mükemmel tasarıma sahip aracı ile yarı otomatik pilot desteğini de getiriyor. Aracın sistemine yerleştirilen bilgisayar ve kokpit içerisinde ki ekranlar sayesinde bunu tamamen siz yöneteceksiniz.

2019 yılı itibari ile resmen seri üretimine geçilecek olan bu mükemmel tır modelinin özellikleri ile alakalı olarak yeni seçenekler de gelecek. Tesla Semi resimleri internet üzerinde ciddi anlamda aratılıyor. Bizde elimize geçtiği kadarı ile sizlere sunmak istedik.

Tesla Semi Resimleri