Türkiye’de En Çok Satılan Lüks Otomobiller

Türkiye'de En Çok Satılan Lüks Otomobiller

Otomobil tutkunlarının merak ile araştırdıkları konulardan birisi olan Türkiye’de en çok satılan lüks otomobiller ile alakalı bir liste hazırladık. Otomobil piyasası anlamında her geçen gün büyüyen ve gelişen bir ekonomi olarak dikkatleri çeken ülkelerin başındayız. Ekonomik refah arttıkça otomobil modellerine karşı olan ilgi ve üst sınıf merakı da ciddi anlamda artıyor.

Bu listemiz içerisinde sizlere elimizden geldiğince Türkiye’de en çok tercih edilen lüks otomobiller ile alakalı birkaç veriyi sunacağız. Bu verileri araştırmalar ve anket sistemlerinin verilerinden derledik. Satış rakamları yine baz aldığımız seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. Dolayısı ile sizlerin de bu anlamda yorumlarınızı merak ediyoruz. Karşınızda Türkiye’de en çok satılan lüks otomobiller listesi.

7# MINI Counrtyman YS31 (79 Adet)

6# Porsche Macan (104 adet)

5# Range Rover Sport (110 adet)

4# Volvo S60 (280 adet)

3# Audi A3 Sedan (981 adet)

Evet listemizin son iki otomobilini ciddi anlamda merak ettiğiniz bu noktada biraz daha heyecan yaratalım dedik. Volva, Audi gibi markaların zaten ülkemiz genelinde popüler olduğunu az çok biliyoruz. Tam da bu noktada ilk iki araba markası için tahmin yürütmenizi isteyeceğiz. Tabi ki modeli bilmeniz son derece zor ancak marka için tahmin yürütmek çok zor olmasa gerek. Ülkemiz pazarını domine eden işte o iki mükemmel araç modeli.

2# BMW 5 Serisi (1134 adet)

1# Mercedes C-Serisi (2215 adet)