MediaTek Helio P22 İşlemci Resmen Duyuruldu

MediaTek Helio P22

Mobil işlemciler konusunda yeni nesil bir atılım olarak dikkat çeken seçeneklerden olan MediaTek Helio P22 resmen şirket tarafından duyuruldu. Mobil işlemcilerde son dönemde özellikle yapay zeka ağırlıklı yeni nesil sistemler çok ciddi anlamda dikkat çekiyor. Bizde elimizden geldiğince en yeni bilgileri sunma yolunda adımlar atıyoruz.

MediaTek şirketinin bu işlemci adımı, üst segmentteki yapay zeka, çift kamera ve daha fazla yeteneği kazandıracak. Tabi ki işlemcilerde en önemli seçeneklerden birisi de işlem sistemlerinde ki en ideal seçeneklerden birisidir. Dolayısı ile elimizden geldiğince sizlere en yeni bilgileri sunma yoluna gidiyoruz.

MediaTek Helio P22 Bazı Özellikleri ile Fark Yaratacak

Gerçek anlamda üst seviye bir yapay zeka sistemi ile geliştirilmiş olan yeni nesil seçeneklerden birisi olarak dikkat çekiyor. 8 çekirdekli işlemci 2.0 GHz saat hızındaki Cortex-A53 çekirdeklerinden oluşuyor. Anlayacağınız çekirdek sayısı ve işlem birimlerinin GHz açısından zenginliği itibari ile de mükemmel bir işlemci modeli olacak.

Tek kamera için 21 Megapiksel, çift arka kamera içinse 13 Megapiksel + 8 Megapiksel sensör desteği de sunacak. 20:9 oran ve 1600 x 720 piksel çözünürlük paylaşıyor. Ek olarak Bluetooth 5.0, 802.11ac Wi-Fi hızları ve çift SIM kart ile LTE bağlantısı da dikkat çekiyor.

Dolayısı ile MediaTek şirketi, yakın bir zaman dilimi içerisinde Qulcomm Snapdragon serisine en büyük rakiplerden birisi olacak bu ürünü ile. Heyecan içerisinde denemelerini bekliyoruz.