WhatsApp Mesajı Geri Alma Özelliği Duyuruldu

whatsapp-kapak

WhatsApp Mesajı Geri Alma Özelliği Duyuruldu

WhatsApp, gün geçtikte yenilikler ortaya çıkararak güncellemelerle beraber bu yenilikleri de kullanıcılara sunmayı başarıyor. Son olarak yapılan yeniliğe göre artık gönderdiğiniz mesajları, geri almak imkanına sahip olacaksınız.

Bazen grup konuşmalarında yanlışlıkla atılan mesajlar, bir hayli can sıkabiliyor. Özellikle kız arkadaşınıza attığınız mesajlar veya yakın arkadaşlarınıza attığınız mesajlar bazen kırıcı nitelikte olabiliyor. Bu durum başıma gelmez demeyin, çünkü bu durumu mutlaka yaşamışsınızdır. İşte WhatsApp da bu olayların önüne geçebilmek adına yeni bir güncelleme başlattı. Peki atılan mesajlar nasıl geri çekilecek?

whatsapp-1

Sadece 7 Dakikanız Var!

Yanlışlıkla attığınız veya yanlış ortamlara attığınız mesajları geri çekmek için sadece 7 dakika gibi bir süreniz olacak. Hal böyle olunca da geçmiş dönük mesajlar için bu özellik kullanılamayacak. Yanlışlıkla attığınız mesajın üzerine 7 dakika dolmadan önce, mesajın üzerine basılı tutarak ‘’İki taraftan da sil’’ seçeneğine dokunmanız gerekiyor. Bu seçenek, attığınız mesajı hem sizin panelinizde hem de karşı tarafın panelinde silecektir. Silinen mesajın kutucuğunda ise, ‘’Bu mesaj silindi’’ uyarısı yer alacak.

Mesaj Silme Özelliği Ne Zaman Kullanılacak?

WhatsApp’ın yeni mesaj silme özelliği yani, WhatsApp Delete for Everyone özelliği geçtiğimiz günlerden itibaren kullanılmaya başlandı. Eğer telefonunuzdaki uygulamanız güncelse ve hala özelliği kullanamıyorsanız, bunu da normal karşılamalısınız. Çünkü özellik henüz yeni olarak geldiği için, kademeleri olarak bütün cihazlara yayılıyor. Uygulamanızı son olarak güncel hale getirdiğinizde, özelliğin çalışması için yeni bir güncelleme yapmanıza gerek kalmayacak ve hiç beklemediğiniz bir anda özelliği kullanmaya başlayabileceksiniz.

whatsapp-2

Konum Paylaşımı da Yolda

WhatsApp’ın ilerleyen günlerde aktif edeceği başka bir özellik hakkında da bilgi vermeden geçmeyelim. Yakın bir zamanda gelecek özellikle beraber, kişiler kendi aralarında konum bilgilerini de paylaşabilecekler. Yani bir arkadaşınız, farklı bir yerdeyim dediyse ve siz ona güvenmediyseniz konum bilgisini açarak onun nerde olduğunu rahatlıkla öğrenebileceksiniz. Tabii ki bunu görebilmeniz için, sizin de konum bilginizi karşıdaki kişiye açmanız gerekecek. İlerleyen günlerde bu uygulama da yeni bir güncelleme ile beraber devreye girecektir.