Kapat
Haberler 0

WhatsApp Neden Sürekli Çöküyor

WhatsApp Neden Sürekli Çöküyor?

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, uzun bir aradan sonra tekrardan çöktü. Geçtiğimiz günlerde de böyle bir problem, kullanıcılar arasında yaşanmaya başlamıştı. Uygulama çöktükten sonra gitmeyen mesajlar ve uygulamanın aniden kapanması da, kullanıcılar arasında dillendirilmeye başlanmıştı. Peki WhatsApp neden sürekli çöküyor?

Problemin Kaynağı Belirtilmiyor

Yaklaşık 2 hafta önce WhatsApp uygulaması tamamen kullanılamaz hale gelmişti. Bunun üzerine tepkilerin artmasıyla beraber şirket, çalışmaya başlayarak sorunun kaynağını halledebileceklerini söylemişti. Bu açıklamalar yapıldıktan sonra, problemin kaynağı da kesinlikle açıklanamamıştı. WhatsApp bugün de çöktü ve şirketten yine iyileştirme açıklaması geldi. Nedensiz şekilde, problemin kaynağı açıklanmıyor.

BTK Açıklama Yaptı

Bu ay WhatsApp sık sık çökmeye başladı. Problemin kaynağı da şirket bünyesinden açıklanmadığı için kullanıcılar, bu durumun operatörlerle alakalı olabileceğini düşündüler. Bunun üzerine BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, bu konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Sorunun kaynağının WhatsApp bünyesinde yaşandığını dile getiren Sayan, operatörlerle ilgili bir problem olmadığının altını çizdi.

Güncellemelerden Sonra Çökmeler Başladı

WhatsApp, geçen aydan bu yana oldukça fazla güncellemeyle karşımıza gelmeye başladı. Hikayeler kısmıyla tıpkı Instagram’ı andıran uygulama, bu kadar güncellemeyi kaldıramayabilir. Tabii ki problemin asıl kaynağının güncelleme olup olmadığını bilemiyoruz. Fakat güncellemeler olmadan önce sık sık çökmeler meydana gelmiyordu. Haliyle bizim aklımıza da başka bir alternatif düşünce gelmiyor.

1 Milyardan Fazla Kullanıcı Beklemek Zorunda Kaldı

WhatsApp, dünya çapında 1 milyar kullanıcıya sahip bir mesajlaşma uygulaması. Anlık olarak aktif kullanılan bu uygulamada çökmeler meydana gelince, yazılan mesajlar karşı tarafa iletilmiyor. Bu durumda da iletişim, uzun süre kopukluk yaşıyor. Örneğin bugün tam 1 milyar kullanıcı, 1 saat beklemek zorunda kaldı. Çökmelerin tamamen ne zaman ortadan kalkacağı ise henüz bilinmiyor. Çünkü şirketten ne problemin kaynağı hakkında bir açıklama yapıldı, ne de çökmelerin ne zaman sona ereceği hakkında bir açıklama yapıldı. Önümüzdeki günlerde neler olup bittiğini takip edebileceğiz. Zaten hemen hemen herkes, aktif olarak WhatsApp kullanıyor. Bu durumda, hepimiz yakından takibe alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir