Xiaomi Mi 9 Özellikleri ve Fiyatı!

Xiaomi’nin yepyeni amiral gemisi telefonu mi9 özellikleri ve tasarımıyla oldukça büyük ses getirmeyi başardığı Mi 8 telefon modelinin ardından, dünya teknoloji devi yeniden oldukça çok iddialı bir telefon cihazıyla karşımıza çıkmıştır. Xiaomi’nin yepyeni amiral gemisi Mi 9 telefonun özellikleri ve tasarımı ile yapmış olduğu büyük sızıntıyla gündeme geliyor. Geskin bugünlerde paylaşmış olduğu telefon raporu ile birlikte yeni amiral gemisinde bizi hangi teknik özelliklerin ve nasıl bir telefon tasarımının bekleyeceğini gözler önüne serdi. Merakla ve dikkatlice beklenen Mi 9’un su damlası çentik olarak adlandırılan ekran çentiğine sahip olarak gün yüzüne çıkacak. Xiamo’nin bir önceki telefon modeli olan Mi 8’e kıyasla daha ince ekran çerçevelerine sahip olması beklenen yeni amiral gemisi, tasarımıyla teknolojisinden daha çok konuşulacak. Neredeyse çerçevesi olmayan bir ekran tasarımı anlayışına sahip olan amiral gemisi Mi 9, 6.4 inç boyutundaki olması beklenirken AMOLED bir ekranın üzerine kurulacak.

Teknik Özellikleri

İşlemci yönünden ise yeni Mi 9, Qualcomm’un henüz resmi bir şekilde dünyaya lanse etmediği Snapdragon 8150 işlemcisinden gücünü alması beklenmektedir. Söz konusu olan bu işlemciye ise Mi Mix 3 modelinde de olduğu 6, 8 ve 10 GB olması beklenmesi üzere üç farklı RAM kapasitesiyleeşlik edecek. Her yönden iddialı olması beklenen gözde özelliklere sahip olan yeni amiral gemisi, toplamda üçlü kamera kurulumuna da ev sahipliği yapması beklenmektedir. Ben Geskin bu kısımda belirttiği, Xiaomi’nin yeni amiral gemisi olacak mi9’un ana kamerasının 48 megapiksel çözünürlük değerine sahip olacağı beklenmesi gereken özellikler arasında olduğunu belirtiyor.7 nm ölçülerinde Snapragon 8150 işlemcisine sahip ve üçlü kamera bulunan kurulumuna ise , 3700 mAh enerji büyüklüğündeki bir bataryadan güç alınacağı da belirtiliyor.

Mi 9 Detaylı İnceleme

Bunun yanı sıra ise Hızlı Şarj olması beklenen 5.0 ve kablosuz şarj desteğine de sahip olacağı özellikleri arasından görülen amiral gemisi Mi 9, kısacası piyasaya gümbür gümbür geliyor. Her yönüyle ve detaylarıyla dikkat çekmeyi hedefleyen amiral gemisi Xiaomi’, henüz bugün resmi olmayarak yayınlanan rapor hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı. Ancak ilerleyen süreçte oldukça merak edilen yeni amiral gemisi hakkında daha detaylı bilgilerin gün yüzüne yakın bir zamanda çıkartılacağı da şu anda böyle ön görülüyor. Yeni amiral gemisi xiamio mi9 fiyatı da belirtilen özellikler gibi de ortaya çıkmamıştır.

Fiyat

Mi9 yakın bir zamanda resmi açıklama ile tanıtım toplantısı da yapılması beklenmektedir. Gelecek günlerde resmi bir açıklama yapılanmasıyla yeni amiral gemisi mi 9’un fiyatı da gün yüzüne çıkacaktır. Xiamio mi 8 telefonu da büyük bir ses getirmişti bu yeni amiral gemisi de büyük bir ses getirmesi beklenmektedir. Mi 9 gelmesini dört gözle beklenen amiral gemisi fiyat aralığı 5000 TL ile 8000 TL arasında değişmektedir. Bu yeni telefon ile teknoloji pazarında olması gereken yeri alacaktır.