Xiaomi Mi 9T ve 9T Pro İncelemesi

86.2% Ortalama Puan

Xiaomi Mi 9T ve 9T Pro İncelemesi

Hafta başlarında K20 ve Pro modellerinin piyasaya sürülmesinden sonra, Xiaomi Mi 9T modeli de piyasaya sürüldü.

Tasarım
%88
Şarj Süresi
%87
Donanım
%90
Batarya
%84
Fiyat
%82
Kalite
%86

Hafta başlarında K20 ve Pro modellerinin piyasaya sürülmesinden sonra, Xiaomi Mi 9T modeli de piyasaya sürüldü. Tamamen farklı bir kasa tasarımına sahip olan bu cihaz,  K20 ile rekabet etmek üzere tasarlandı zira onun donanımlarını kullanıyor.

Xiaomi Mi 9T ve 9T Pro teknik özellikleri

Cihazın Full HD + ekranı oldukça yüksek çözünürlükte 6.39 inç AMOLED ekran olarak geliyor, Ayrıca arka kısımda bir ekran parmak izi tarayıcı var, ne bakan selfie kamera yerine üstünde yer alan ilginç bir pop-up kamera ile birlikte geliyor. Makine 8GB RAM ve 256GB dahili depolama birimiyle birleştirilmiş olarak geliyor ve  8nano metre Qualcomm Snapdragon 730 Mobil Platform tarafından desteklidir. Pil kapasitesi beklendiği gibi yüksek ve 4.000mAh’lık çıkarılabilir olmayan-sabit bir batarya ile destekleniyor.  18Whızlı şarj desteği tüm yeni cihazlarda olduğu gibi, bu modelde de var.

 

Kameralar hakkında bilgi verelim; Mi 9T modelinin arka kısımda 48MP AI üçlü kamera ve 20MP pop-up selfie kamera yer alıyor. Yine meşhur 48MP Sony IMX582 sensörüyle, f / 2.4 açıklığa sahip olan 13MP ultra geniş açılı kamera +  8MP tele-foto sensörüyle geliyor bu cihaz. Tabi 3.5mm ses girişi ve USB Type-C portu da ekleyelim.

Xiaomi Mi 9T Fiyatı

Xiaomi Mi 9T fiyatı hakkında bir bilgi yok, resmi lansman beklenecek ve fiyat belli olacak. Gelişmeleri almadanincele.com sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz, sizlere daima en güncel kayda değer cihaz inceleme hizmetini vermeye devam edeceğiz.