Yeni Huawei Nova 5Z İncelemesi

Son yıllarda oldukça parlayan Çinli telefon üreticisi firma olan Huawei firmasının Orta sınıfa hitap etmek amacıyla ürettiği yeni Huawei Nova 5Z telefon modeli 6.26 inç full HD ekrana sahip ve ram olarak 6 GB RAM donanımı kullanıyor. Cihazda Kirin 810- 7 nano-metrelik bir işlemci bulunuyor. Android 9 işletim sistemini çalıştıran bu cihazda arka kısmı 48 mega piksel + 8 mega piksel Ultra geniş + 2 santim Makro 2 mega piksel kamera portre çekimleri için derinlik algılayıcı 2 mega piksellik bir kamera olmak üzere toplam 4 kamera yerleştirilmiş. arka tarafı gradyanlı olarak dizayn edilen bu telefonun bir özelliği daha var: Yarım saat içerisinde şarj kapasitesinin yarısı full olarak doluyor. Bu pil kapasitesi 4.000 mili amper seviyesinde… Cihazın 6.26 inç ekranı 2340 x 1080 piksel çözünürlük destekliyor ve IPS ekran teknolojisini kullanıyor. Cihazda Mali G52 grafik işlemci bulunuyor kirin 810-7 nanometre mimari ile geliyor. Güzel tarafı şu ki işlemcinin 4 çekirdeği 2.7 GHz hıza çıkabiliyor. Bu da çok yüksek bir hız demektir. Bunun dışında 6 GB RAM ve 64 GB dahili alan 256 GB kadar çıkarılabiliyor. Android 9.0 işletim sistemi yakın zamanda Android 10 güncellemesi alacak. Cihazda Çift sim yuvası bulunmakta…

Yeni Huawei Nova 5Z telefon Teknik Özellikleri

Yeni Huawei Nova 5Z telefon modelinin en öne çıkan elemanları arasında en önemlileri şüphesiz 4 adet kamerasıdır Bunlar 48 + 8 + 2 + 2 mega piksel Çözünürlükte olup çok güzel ve kaliteli video resim çekmenize olanak sağlayacaklardır. Yine cihazda ön kısma 32 mega piksellik bir kamera yerleştirilmiş Bu da selfie çekimlerde ayrıntı çok fazla olacak anlamına geliyor. Parmak izi sensörü standart olarak bulunan bu telefonun pil dahil toplam ağırlığı 178 gramdır. 15.6 santim uzunluğu 7.4 santim genişliği vardır. Cihazın çift 4G volte desteği ve 2.4 GHz ile 5GHz arasındaki kablosuz veri transferi sağlayan wifi 802.11 AC desteği mevcut cihazda USB type-c şarj yuvası var. Hızlı şarj edebilmek için 20 wattlık bir adaptör kullanılıyor. Bunların dışında kasa renkleri mavi siyah yeşil renklerle geliyor.

Yeni Huawei Nova 5 Z telefon Fiyatı

Yaklaşık 230 Amerikan doları fiyatla satılması gündeme gelen cihazın 64 GB dahili alanı versiyonu dışında 128 GB dahili alanlı bir versiyonu daha var. Bu da Yaklaşık 15 dolarlık bir farkla satın alınabilir. Önümüzdeki hafta seri satış  için siparişler verilmeye başlanacak. Oldukça güzel donanımlar ve kameralarla gelen Yeni Huawei Nova 5Z telefon almaya değer.