Xiaomi Modellerde Tanıtılan MIUI 11 Yenilikleri Nelerdir?

Bu teknoloji Mi 9 Pro ve Mi Mix Alpha modellerinde tanıtılmıştı, daha mükemmel içerik görüntülemeye ve daha estetik görsel tasarımı sezgisel hale getiren bir teknoloji olarak modern tasarımın yanı sıra dinamik yazı tipleri ve çekici bir menü sunuyor. Cihazınızda bir kitap mı okumak istiyorsunuz?  O halde MIUI 11 teknolojisini çok beğeneceksiniz. Dinamik yazı tipini değiştirmek, yazı boyutunu değiştirmek gibi imkanlar sunuyor. Telefonun ışık efektleri ile donatılması da bu teknoloji ile mümkün oluyor.

Dinamik Temalar ve Metinler

Dinamik temalar, metinler ve efektler göz alıcı. Ses efektleri de bu yazılımla harika bir boyuta taşınıyor. Doğal sesleri bildirim olarak kullanma imkanınız var. Kullanıcılar 7 farklı ses seçebiliyor.  Bu yazılımda Apps paketi de iş verimini arttırmak amacıyla kullanılıyor. Çapraz platformda dosya paylaşım imkanı sunan MIUI 11 yazılımı yazıcılara kablosuz olarak bağlanmayı da içeriyor. Böylece 2.000 modeli aşan kablosuz desteği olan yazıcılarda, dosya yazdırma kolaylığı sunuluyor.

Telefonda Yüksek Performans

Yazılım telefon performansını da yönetiyor, öyle ki pil ömrünü mümkün mertebe yükseltme gibi fonksiyonları var. Pil yüzde 5 seviyesine indiğinde, bu yazılım 24 saat daha bekleme modunu korumasını sağlıyor. Seyahat edenler için harika bir özellik bu. Yine bu yazılım sayesinde, cihazlar arasında hızlı dosya transferi sağlayabiliyor. Mesela Vivo Oppo ve Xiaomi cihazları için böyle bir avantaj var. Bu yazılım telefondan laptop bilgisayara da bağlanarak, veri transferini sağlıyor.  Sadece laptop değil, akıllı televizyonlarda da medya paylaşım olanağı var.  Fotoğraflarınızı ister coğrafik yapıya göre, ister zamana göre sıralama özelliği de çok önemli… Bu şekilde albümlerinizi çok daha kolay düzenleyebiliyorsunuz.

Çocuk Takip Modu

Çocukları izleme özelliği de bu yazılımın getirdiği güzelliklerden biridir. Gerçek zamanlı olarak, çocuğunuzun nerede olduğunu harita üzerinde görebiliyorsunuz. Bu yazılımda çocukları da sevindirecek birçok oyun ve uygulama var.

Deprem uyarısı

Bu yazılım size yakın bir alanda, deprem meydana gelirse, ekrana beyaz yazı ile SOS yazarak sizi uyarıyor.  Bu özellik, çok zorda kaldığınızda yardım çağrısı yapma moduna geçilerek, haberleşmeyi kolaylaştırıyor.

Oyun Keyfini Sürdürün

Bu Yazılımla, siz oyun oynarken sizi rahatsız edecek mesajlar ve telefon bildirimlerini göz ardı edebilirsiniz.