Yeni iPad Çentikli Ekran Ve Face ID Özelliğiyle Gelecek

Eylül ayında yeni iPad modellerini tanıtacak olan Apple’ın yeni iPad modelleriyle ilgili bilgiler gelmeye başladı. Gelen sızıntılara göre Apple’ın yeni iPad modeli çentikli ekran ve Face ID teknolojisiyle birlikte gelecek.

Akıllı telefonlar ile bilgisayarların arasında kalan ve kullanımı her geçen gün yaygınlaşan tabletler kullanıcıların daha büyük ekranlarda işlerini halletmesini sağlıyor. iPad modelleriyle tablet pazarını domine etmeyi başaran Apple, iPad modellerine her yıl önemli özellikler ekliyor. 

Yeni iPad Face ID İle Gelecek!

Eylül ayında yeni iPad modelini tanıtacak olan Apple’ın yeni iPad modelinin özellikleri merak edilirken, Apple’a yakınlığıyla bilinen bir kaynak yeni iPad’in çentikli ekran ve Face ID teknolojisiyle birlikte geleceğini belirtti. 

iOS 12 Beta sürümüyle birlikte gelen kodlarda keşfedilen yeni iPad’in özelliklerine göre Face ID teknolojisi yen iPad modellerinde kesin bulunacak. iPhone X ile birlikte gelen Face ID yüz tanıma teknolojisi kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti.

Çentikli Ekran!

iOS 12’nin Beta sürüm kodlarına bakıldığında yeni iPad’in ekranı diğer iPad modellerine göre daha büyük olacak. Tıpkı iPhone X’da olduğu gibi yeni iPad modelinin de çentikli bir ekrana sahip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. 

Apple’ın iPad modellerinde heyecan verici teknolojiler kullanması hiç kuşkusuz yeni iPad modelinin cazibesini önemli derecede arttıracak.