AOC AG352UCG6 İncelemesi

AOC AG352UCG6 Özellikleri

AOC AG352UCG6 geniş açılı kavisli ekranı, ultra yüksek çözünürlüğü, parlak renkleri ve yüksek kontrast oranı sayesinde olağanüstü bir görüntüleme kalitesi sunarken G-SYNC ve 120Hz sorunsuz oyun deneyimi sunar. AOC AG352UCG6, önceki AOC AGON AG352UCG versiyonunun güncellenmiş bir modelidir. Maksimum yenileme hızında 120 Hz bir artış görülmektedir. Ayrıca bu bilgisayarda daha yüksek bir statik kontrast oranı ve daha keskin ekran eğriliği vardır.

AG352UCG’den farklı olarak, AOC AGON AG352UCG6 oldukça siyah ve mat bir tasarıma sahiptir. Bu yüzden bu oyun monitörü için Black Edition tanımlaması yapabiliriz. AOC AG352UCG6 için tepki süresinin daha iyi olması beklenebilir ancak bir VA panel ekranı için beklentiyi karşılayacak tarzda olduğunu söyleyebiliriz.

Bir NVIDIA GeForce grafik kartınız GTX 650 Ti veya daha yenisi varsa, G-SYNC’yi AOC AG352UCG6 monitörden etkinleştirebilirsiniz. AOC AG352UCG6 G-SYNC oyun monitörü, RTS, FPS ve Racing oyun türlerini baz alarak önceden kalibre edilmiş resim ön ayarlarının haricinde bütünüyle kendi oyun deneyiminize göre kişiselleştirilebilir bir ‘Oyun’ profili sunmaktadır.

 AOC AG352UCG6 Görüntü Kalitesi

Bir VA (Dikey Hizalama) paneline dayanan monitör, daha canlı siyah gölgeler ve en koyu ve en parlak tonlar arasında genel olarak daha iyi bir ilişki sağlayan 2.500: 1’lik üstün bir statik kontrast oranına sahiptir.
Ekranın parlaklığı 300 nit’de maksimum seviyeye çıkıyor, bu da iyi aydınlatılmış odalarda bile rahat bir izleme deneyimi sunuyor. IPS panel monitörlerle karşılaştırıldığında, AOC AG352UCG6, panelden geçen aşırı ışık nedeniyle ekranın köşelerinde parlayan IPS ışıltısı görünmüyor.

Kusursuz renk üretimi, yüksek ekran çözünürlüğü ve ultra parlaklığının yanı sıra AOC AG352UCG6 kavisli monitör genel olarak inanılmaz bir görüntü kalitesine sahiptir. 35 inçlik bir ekranda 3440 × 1440 çözünürlük inç başına mükemmel bir çözünürlük oranını karşılamaktadır.AOC AG352UCG6 Performansı

AOC AG352UCG6 giriş gecikmesi (bir monitörün komutlarınızı yanıtlaması ve göstermesi için geçen süre) 6 milisaniyelik çok kısa bir zaman diliminde harika boyutlardadır. OSD (Ekrandan Kumanda) menüsünde Overdrive ayarını Kapalı, Zayıf, Hafif, Orta ve Güçlü olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar yanıt süresi hız performansını artırmak açısından önemlidir ve bunu ‘Orta’ olarak ayarlarsanız ideal bir sonuç alırsınız. Ayrıca ekran herhangi bir şekilde titremiyor ve düşük mavi ışık filtresi ile gözü yormuyor.

Monitörün diğer bağlantı noktaları arasında mikrofon jakı, kulaklık jakı, 2x2W yerleşik hoparlörler için bir hat girişi ve bir yukarı akış ve iki aşağı akış (biri hızlı şarj olan) bağlantı noktalarına sahip çift USB 3.0 hub bulunmaktadır. Genel olarak, AOC AG352UCG6 olağanüstü görüntü kalitesi ve yüksek performans sunmaktadır.