Samsung Galaxy Fold Katlanabilir Telefon Afrika’da Yok Satıyor

Samsung Galaxy Fold Katlanabilir Telefon Afrika’da Yok Satıyor

Samsung Galaxy Fold Katlanabilir Telefon almak isteyenler bu telefonun pahalı olmasından yakınıyorlardı. Gerçekten de fiyatı oldukça yüksek olan bu telefon 18 Aralık tarihinde satışa çıkar çıkmaz Güney Afrika’da siparişler beklenmedik şekilde arttı.

Samsung Galaxy Fold Teknik Özellikleri

Ana ekran boyutu 7.3 inç QXGA + Dinamik AMOLED ve çözünürlüğü 1536×2152 piksel olan Fold telefonun İkincil ekran    4.6 inç HD + Süper AMOLED teknolojisine sahip ve çözünürlüğü 720×1680 pikseldir. Arka kamerası Ultra geniş özellikte ve 16MP çözünürlükte iken, diğer kamerası  12MP çözünürlüktedir. Telefoto için bir sensör daha bulunuyor ki bu da  12MP çözünürlüğe sahip. Ön kamera Geniş açılı olarak 10 MP olarak tasarlanmış. Bu kameraya ek olarak derinlik sensörü de 8MP eklenmiş. Kapak Kamerası ise 10MP çözünürlükte.

Bu kadar kamera zenginliğinden sonra şimdi de işlemciye bakalım. İşlemci Qualcomm SDM855 Snapdragon 855 Sekiz Çekirdekli dünyanın en iyi işlemcisidir, yetenekli ve yüksek performanslı olarak oyunlarda ve zor uygulamalarda az ısınarak işinizi kolayca görebilir. RAM donanımı 12 GB ve ROM ise 512 GB olarak tercih edilen bu telefonda harika bir batarya var. 4.380 mAh 2 adet ekranı besleyecek. Pekiyi ya işletim sistemi? O da Android 9.0 ve güncelleme alacak. Bu kadar hizmet ve yüksek donanımın bir de faturası var.

Süper AMOLED teknolojisi kullanan bu telefonun ikincil ekranı 4.6 inç ve standart HD plus teknolojisine sahip. Ek olarak bu ekranın piksel yoğunluğu da 397 PPI oldukça iyi. Son zamanlarda katlanabilir teknolojiler sıra dışı telefonlar olsa da ve büyük ilgi görseler de çok pahalılar bu yüzden daha geniş bir kesime hitap edemiyorlar. Ayrıca bu telefonların bir sıkıntısı daha var ki, kaç katlama sonra ekranın bozulacağı bir muamma… Bu yüzden de insanlar fazla risk almak istemiyorlar.